Zavřít reklamu

Náročná mobilní hra Metboy je barevným spojením Flappy Birda a Resogun

Troufnete si na obtížnou japonskou hru?

14. 1. 2021     Zdroj

Na iOS a Android vyšla hra Metboy od studia Rebuild Games. Ta se v propagačních materiálech chclubí inspirací staršími tituly, konkrétně Resogun od Housemarque a legendárního Flap Bird. Metboy kombinuje systém poskakování ve vzduchu z Flap Birda s frenetickou střílečkovou akcí z Resogun. Hra již slavila velký úspěch v Japonsku, kde se dostala do žebříčku nejlepších nezávislých her na Google Play.

Příběh se toř´čí kolem titulního Metboye, který se snaží zachránit svůj domovský Metland před invazí nepřátel. Ti se snaží ze země ukrást vzácný sedmibarevný drahokam. Tomu budete bránit v šesti rozsáhlých úrovní, z nichž každou zakončíte soubojem s náročným bossem. Protože Metboy není nejlehčí hrou, budete si během hraní odemykat speciální schopnosti, které vám v průběhu hrou pomohou.

Pro ty, kterým nebude stačit základní obtížnost, si vývojáři připravili uvnitř aplikace speciální odemykatelnou verzi hry, která byla podle Rebuild Games v Japonsku kvůli extrémní obtížnosti zakázána. Na hře pracovali lidé se zkušenostmi na velmi populárních titulech, například dvojice vývojářů se zkušenostmi na vývoji Pokémon Sword and Shield. Znalost vývoje na Nintendo Switch se studiu jistě hodí. Metboy totiž má později dorazit i na hybridní konzoli od japonského výrobce.