Zavřít reklamu

Naprosto nečekaně oznámen vývoj hry S.T.A.L.K.E.R. 2

Již jednou to proběhlo, ale tvůrci to nechtějí vzdát. S.T.A.L.K.E.R. 2 je znovu ve vývoji!

16. 5. 2018    

Jen těžko se tomu věří a toto prohlášení už jsme tu jednou měli. Tvůrci hry S.T.A.L.K.E.R. se rozhodli informovat o tom, že opět započal vývoj druhého dílu. S.T.A.L.K.E.R. 2 už byl před lety ve vývoji, avšak v roce 2010 došlo k ukončení. Zřejmě za to mohl nekvalitní technický stav. Co tedy můžeme očekávat od druhého dílu?

Studio bylo dlouho dobu v křeči, po ukončení vývoje se totiž velká část rozhodla odejít jinam. Někteří tak začali pracovat na podobně tematicky laděné hře Survarium. Ta však nesklidila větší ovace a hráči na ni velmi rychle zapomněli. Jsme tedy rádi, že se vývoj druhého pokračování poměrně kultovní střílečky obnovil.

Legendární S.T.A.L.K.E.R se vrací

Zatím není jasné, co přesně náš ve hře čeká, ale předpokládá se, že bychom se měli opět vrátit do zóny v černobylské oblasti. Zda hra bude nějak navazovat na své předchůdce je otázkou. Nicméně je jasné, že se jí nedočkáme dříve než v roce 2021. Takto to aspoň hlásí oficiální stránka. Hádáme tedy, že vývoj opravdu teprve začal a ze hry toho zatím moc neexistuje. Z hlediska data vydání to vypadá, že se S.T.A.L.K.E.R. 2 podívá až na budoucí generaci konzolí.

První materiály můžeme očekávat tak nejdříve za rok a půl. Už teď se ale těšíme. Ačkoliv byl první díl plný bugů a všelijakých problémů, tak šlo o návykovou hru. Mohla za to skvělá atmosféra a výborně ztvárněné prostředí černobylské elektrárny. Uvidíme tedy, jaká tajemství nám Zóna vyjeví i po dlouhých letech.

Zdroj: shacknews.com