Zavřít reklamu

Na Steamu odstartoval letní festival. Nabízí k vyzkoušení stovky demoverzí

Které demoverze si stojí za to zahrát?

17. 6. 2020     Zdroj

Od úterního večera na Steamu začala běžet letní edice akce Steam Game Festival, která nabízí vývojářům možnost představit veřejně své hry. V době koronaviru tak jde o jednu z mála příležitostí, jak dostat své dílo mezi masy. Pro představování her tradičně výbušné letní období tak bez přítomnosti výstavy E3 pro tentokrát nabízí pohled do budoucna alespoň v digitální formě.

Festival poběží na stránkách až do pondělí 22. června a během svého konání nabídne kromě demoverzí připravovaných her i vývojářské streamy, diskuze a řadu rozhovorů. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě ale dema. Ty sice nemají vlastní přidělenou stránku uvnitř události, můžeme se k nim ale dostat skrze vyhledávání v obchodě. A seznam je to vskutku úctyhodný.

Z velkých her zmiňme například další počin od studia Obsidian Grounded, nedávno vydané taktickou strategii Desperados 3, remake Destroy All Humans! nebo ukázku netrpělivě očekáváné RTS Iron Harvest. Z menších her jmenujme například unikátní kooperativní Haven, westernový roguelike Colt Canyon nebo simulátor skatujících ptáčků SkateBIRD.

Jeden týden se opravdu nezdá jako dostatek času k plnohodnotnému prozkoumání celého katalogu. Navíc hrozí, že díky neintuitvnímu řazení demoverzí na některé zajímavé člověk vůbec nenarazí. Budete zkoušet některá dema během konání festivalu? Podělte se s námi o svoje plány v komentářích.