Zavřít reklamu

Na Slovensku se již brzy uskuteční jedna z největších herních akcí tohoto roku

Slovenské Y-Games se nezadržitelně blíží. Pojďme si je tedy ve stručnosti představit.

29. 5. 2018    

Pokud jste milovníky her a své výkony rádi poměřujete i jinak, než jen skrze multiplayer z pohodlí vašeho gauče, pravděpodobně jste již slyšeli o turnaji Y-Games. Jedná se totiž o jednu z největších herních akcí pro konzole a PC na Slovensku, na které můžete poměřit síly se zdatnými soupeři v celé řadě her a v neposlední řadě vyhrát moc pěkné ceny.

Turnaj se koná od 1. do 3. června v bratislavské Refinery Gallery. Registrovat se do něj můžete ještě nyní. Pokud byste pak chtěli na hráčem mrknout, lze si do Refinery Gallery zakoupit pouhou vstupenku, která vás vyjde na 5 až 35 Euro podle toho, co vše vyžadujete.

Své síly můžete změřit v klasikách typu FIFA, League Of Legends, Dota 2, NHL, Hearthstone, Counter-Strike či Clash Royale, přičemž za vítězství v těchto hrách si odnesete tučnou výhru. Například vítěz turnaje ve FIFĚ se může těšit na šek na 300 Euro. Pokud však lépe ovládáte zbraně v Counter-Strike a dokážete to i na turnaji, za vítězství si můžete odnést velmi slušných 1600 Euro.

Krom hraní si přijdou na své i milovníci cosplay, čili převlékání se za herní postavy. I pro ně je totiž připravena speciální soutěž, která zhodnotí jejich obleky. Do hodnocení kostýmů se zapojí krom poroty i publikum akce, které bude hlasovat o svém nejoblíbenějším kostýmu. Soutěžící v cosplay budou mít na pódiu zhruba dvě minuty na to, aby porotu a diváky přesvědčily, že je právě jejich kostým tím nejlepším. 

Pokud byste tedy na podobnou akci chtěl mrknout, podívejte se nejprve na její web. Naleznete na něm většinu důležitých informací, které vám pomohou s rozhodováním. Podle všeho však bude akce skutečně stát za to. 

Zdroj: Y-Games.sk