Zavřít reklamu

MSI chystá grafické karty Radeon RX MECH 2

Již brzy se můžeme těšit na novou edici grafických karet AMD Radeon od MSI s názvem MECH 2.

17. 5. 2018    

MSI představilo novou edici grafických karet založenou na čipsetu AMD Polaris. Nová edice s názvem MECH 2 vznikla především kvůli kritizovanému GPP programu od Nvidie. GPP sice skončil, ale před tím, než Nvidia konec vyhlásila, už měla většina výrobců karet připravené nové edice speciálně pro AMD. A v případě MSI jsme se jí dočkali.

O edici MECH 2

Nová edice MECH 2 je osazena novým designem pro lepší odvod tepla. Pomocí edice MECH 2 bychom tedy měli být schopni grafické karty lépe přetaktovávat, a to jak jejich jádro, tak jejich paměti, což znamená větší výkon ve hrách. Nový MECH chladič má na sobě oproti GAMING sérii o mnoho více červené barvy. Společně s RGB LED diodami můžeme kartu jednoduše přepnout do 16,7 miliónů různých odstínů barev. Matně černý backplate vypadá velice robustně a vyobrazuje nám celkovou sílu grafické karty.

Chlazení

Součástí této edice grafických karet je také TORX Fan 2.0, za který mimochodem společnost MSI získala ocenění. Technologie TORX Fan zaručuje o 22 % větší přívod vzduchu pro lepší chlazení a zároveň má velice nízkou hlučnost. K obrovskému heatsinku jsou připojeny 6mm heatpipy se speciálním tvarem, který má s pomocí teplovodivé pasty Premium Thermal Compound X obrovský chladící potenciál. Taktéž jsme se dočkali zlepšené aerodynamiky celé karty, což opět vede k lepšímu chlazení. To znamená – čím více karta chladí, tím více vy můžete bez sebemenšího problému hrát.

MSI Gaming App

Sérii MECH 2 bude také samozřejmě podporovat aplikace MSI Gaming App. Pomocí MSI Gaming App může každý uživatel jednoduše přepínat mezi třemi módy – OC (přetaktování), Gaming (určený pro hry) a Silent (tichý režim). Poslední verze MSI Gaming App obsahuje také jednu vychytávku pro milovníky virtuální reality. Pomocí jediného tlačítka tato aplikace optimalizuje váš počítač pro co možná nejlepší fungování VR. Kdybychom si měli popisovat veškeré možnosti MSI Gaming App, tak jsme tady až do rána, ale přece jenom zde je ještě jedna funkce, která stojí za zmínku – jedná se o LED kontrolní panel, pomocí kterého můžete ovládat výše zmíněné RGB LED diody.

Dostupnost

MSI Radeon RX 580 MECH 2 by měla být na pultech prodejen koncem července. Více informací bychom se měli dozvědět na Comuptexu, který se bude konat od 5. června do 8. června.