Zavřít reklamu

Moje malé Tesco – Recenze

Hledáte vhodnou mobilní hru pro dlouhé chvilky? Tak pak je vaše čekání u konce, je tu Moje malé Tesco!

13. 7. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Poslední dobou jsme se mobilním hrám či aplikacím příliš nevěnovali, a tak to hodláme napravit. Co by k tomu mohlo být příhodnější než malá nevinná hra z obchodního prostředí. A to kompletně v české lokalizaci. To je Moje malé Tesco.

tesco3

Vy jakožto malý podnikatel

Každý z vás určitě zná obchodní řetězec Tesco. Někteří z nás v něm denně nakupují své potraviny. Ačkoliv jej známe z jednoho úhlu pohledu, tak jej neznáme z té druhé strany. A to se nám pokusí autoři aplikace Moje malé Tesco zprostředkovat.

Jste manažerem malé pobočky Tesca, do níž je prvotně nutné dostat základní vybavení a také prvotní zboží, které budete prodávat. Hra je založena na velice jednoduchých principech, avšak není úplně snadné je v počátku pochopit. Sice je zde obsažen tutorial, ale ten na vás vychrlí takové množství pouček, že se z toho zkrátka za chvilku zblázníte. Po chvilce zkrátka nevíte, kam přesně máte kliknout.

tesco2

Abyste vydělali je třeba pracovat

Nicméně pokud překlenete základní úvod, tak se dostanete do svého zatím téměř prázdného obchodu a začne práce. Úkoly jsou vcelku jednoduché, alespoň z počátku. Sežeň regál, sežeň mléko, nakup maso a pozor, přichází první zákazník, je třeba se mu věnovat. To vše musíte zvládat, stejně jako jiní manažeři. Postupně tak váš obchod vzkvétá.

Trochu ale zklame fakt, že časem hra začne být poněkud stereotypní a předhazuje vám vlastně dokola jedno a to samé. Proto je Moje malé Tesco dobré na vyplnění volných chvilek, nicméně na delší hraní to rozhodně není. Zejména také proto, že v pozdější fázi hry je nutné neustále čekat, až uběhne daný čas za jaký se například zboží naskladní.

tesco1

Co je s podivem, tak docela dobře funguje propojení s klasickým sortimentem reálného Tesca a jeho obchodu. Většina cen skutečně sedí a Tesco se snaží, aby v nabídce hry byly i reálné produkty, které nabízí. To je samozřejmě velké plus a hodně potěší také fakt, že do hry není třeba nic dokupovat, neboť je vše zdarma. Navíc nehrozí, že by vaši caparti v honbě za úspěchem tahaly peníze z vaší kreditky.

Moje malé Tesco není špatná aplikace. Je však nutné lépe zpracovat tutorial, který se příliš nepovedl. Případně by možná měla být překontrolována lokalizace z hlediska logiky, neboť hra původně vychází z verze určené pro Maďarský trh. Nicméně tím že je titul nabízen zdarma a dává vám možnost přihodit si bodíky do Tesco Clubcard, může se jednat o fajn zábavu na pár minut přes den.

Moje malé Tesco obsahuje kompletní českou lokalizaci v podobě titulků

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo

Klady

- možnosti

Zápory

- zdlouhavé
- tutorial
- stereotypní

Hodnocení: 65%