Zavřít reklamu

Mobilní verze League of Legends: Wild Rift vypadá na nových záběrech skvěle

League of Legends: Wild Rift vychází ještě tento rok na Android a iOS.

31. 5. 2020     Zdroj

league of legends wild rift

Vývojáři z Riot Games zveřejnili nové video, ve kterém se můžeme dozvědět velké množství informací o mobilní verzi League of Legends. Z videa také můžeme vidět, že se mobilní hra nebude od PC verze příliš lišit, naopak v některých ohledech bude ještě lepší.

Největší změnou projde samozřejmě ovládání, které je ve Wild Rift speciálně uzpůsobeno dotykovým displejům. Kvůli tomu byly zjednodušeny a zrychleny některé složitější systémy, které by bylo na telefonu obtížné vykonávat. Redukovaly se například i runy, které hráči můžou používat a zároveň byly upraveny tak, aby se více využily v kratších zápasech. Pozměněny byly i statistiky různých věcí. Pravděpodobně už asi nemusíme dodávat, že mobilní hra nebude kompatibilní s PC verzí.

Od začátku bude k dispozici celá řada hrdinů, vývojáři se je snažili namixovat tak, aby si svého oblíbence našli noví hráči, ale i veteráni League of Legends. Ve hře se tak například objeví Ahri, Alistar, Jhin, Soraka, Yasuo, nebo Aurelion Sol. Noví hrdinové budou samozřejmě postupně přibývat.

League of Legends: Wild Rift bude mít nyní dvou týdenní alfa verzi pro hráče z Brazílie a Filipín. Bohužel informace o vydání hry v dalších zemích nejsou nyní k dispozici. Oficiálně však má hra stále vyjít ještě tento rok na Android i iOS. Dá se nicméně předpokládat, že se hrou nebudou mít problémy ani méně výkonné smartphony jako například Xiaomi Mi 9 Lite.