Zavřít reklamu

Mobilní hra Mazecraft se vrací do obchodů po dlouhých pěti letech

Ztraťte se ve světě originálních bludišť.

22. 1. 2021     Zdroj

Mobilní hra Mazecraft zaznamenala relativní úspěch v roce 2015, kdy ovšem díky nezkušenosti vývojářů nedostala potřebný prostor pro další rozvoj. Díky nečekané popularitě a strmému nárůstu pronájmu serverů musel vývojářský tým studia ShareMob pověsit provoz a další vývoj hry na hřebík. Po pěti letech se ovšem situace změnila a Mazecraft míří znovu jak na iPhony, tak nově i na zařízení s Androidem.

Oblíbenosti původní verze hry se nemůžeme moc divit. Originalitou totiž Mazecraft nešetří. Název připomínající jinou slavnou hru evokuje stavěbí struktur z kostiček, a samotná hra v tomhle ohledu nezklame. Stavěným objektem jsou v Mazecraftu různá bludiště, která můžete doplnit o smrtonosné pasti, nepřátele a logické hádanky. Takto vystavěné labyrinty poté posíláte do světa, kde se v nich mohou ztratit ostatní hráči.

Hlavní tvůrce hry Peter Worth říká, že oproti původní verzi odvedlo studio na hře kus dodatečné práce. Pozitivní proměny se dočkalo grafické zpracování, množství dostupných herních prostředků nebo zlepšení serverové infrastruktury. Worth slibuje, že se hráči mají na co těšit – hru totiž plánuje konstatně podporovat skrz nové updaty. Jestli vás Mazecraft zaujal, můžete ho stahovat již nyní na Google Play nebo na App Storu. Hra je k dispozici zdarma.