Zavřít reklamu

MOBA ze světa Pokémonů se už blíží. Vyjde ve vybraných regionech v beta verzi

Pokémoni budou po RPG chtít ovládnout další herní žánr.

17. 2. 2021     Zdroj

Nemůžete se dočkat nové MOBA hry, která bude místo klasických fantasy postaviček používat slavné Pokémony? Její vydání je pravděpodobně už za dveřmi. Pokémon Unite totiž v březnu spustí ve vybraných regionech svůj první veřejný beta test. Bohužel se mezi vybrané země neřadí ani Česko, ani žádná jiná evropská země. Jako armádu beta testerů si vývojáři z čínského Tencentu vybrali uživatele Androidu v Kanadě.

O hře jsme se od jejího ohlášení nic moc nového nedozvěděli. Mělo by zřejmě jít o prostý klon League of Legends, který bude nicméně využívat jako bojovníky ty nejpopulárnější Pokémony. Společně s užitím kapesních monster se vývojářům otevírají brány k nepřebernému množství dodatečného obsahu. Určitě budeme v budoucnu moci počítat se speciálními událostmi, které do hry představí nové bojovníky z množiny stovek dostupných Pokémonů. Tím se hra bude pravděpodobně podobat Pokémon Go, které je překvapivě stále jednou z nejvýdělečnějších mobilních her na světě.

Pokud půjde vše podle plánu a beta testování v Kanadě nepřekáží nějaká nečekaná událost, měla by se postupně beta verze hry dostat i do dalších regionů. Kdy, nebo jestli vůbec, se dočkáme my si netroufáme odhadnout. Plná verze hry by každopádně měla dorazit někdy v průběhu tohoto roku.