Zavřít reklamu

Mikrotransakce jen v multiplayeru, říká CD Projekt o Cyberpunk 2077

CD Projekt Red si neplánuje hráče poštvat proti sobě.

8. 9. 2020     Zdroj

Absenci mikrotransakcí berou někteří vývojáři jako důvod k oslavování svých her. Nedávno se tato vlastnost stala jedním ze stěžejních bodů představení Star Wars Squadrons, kdy EA po neúspěšných implementacích obchodního modelu v Battlefront II dala Star Wars fanouškům jistotu, že se i mnohými nennáviděný vydavatel zvládne poučit. Mikrotransakce se staly zajímavým tématem i u nadcházejícího Cyberpunk 2077, kde budou součástí multiplayerového modu.

O mikrotransakcích ve hře nedávno nejasně vyjádřil šéf vývojářského studia Adam Kicinski: „Stejně jako u naší základní hry, u našich singleplayerových záležitostí. Chceme, aby hráčům utrácení peněz přineslo radost. Stejný přístup jsme zvolili ohledně mikrotransakcí.“ Zmínění mikrotransakcí společně se singleplayerovou zkušeností vyvlolalo u hráčů obavy, které však vývojáři ihned uvedli na pravou míru.

V navazujícím tweetu CD Projekt ujišťuje, že se nic nezměnilo. Singleplayer nebude obsahovat žádné mikrotransakce, ty budou přítomny pouze v multiplayeru. Ten představuje pro firmu oddělený projekt, který přijde až po vydání základní hry, ne dříve než v roce 2022. Singleplayerová kampaň je nicméně už za dveřmi. Cyberpunk 2077 vychází 18. listopadu na PC, Xbox One a Playstation 4. V budoucnu se dočkáme i next-gen verzí.