Zavřít reklamu

Microsoft zaujatě pokukuje po akvizici Warner Bros Interactive

Microsoft spřádá plány na další exkluzivní tituly. Ve hře je tak i akvizice studia Warner Bros Interactive, stojícího za sérií Batman: Arkham.

7. 7. 2020     Zdroj

xbox series x

Když nevíte co, prostě skupujte další herní studia a doufejte, že se alespoň jednomu podaří prorazit. Alespoň tak vypadala dosavadní série akvizic Microsoftu a celá jeho strategie, která spočívala v hromadném odkupu nadějných studií, jimž následně společnost zadala vytvořit exkluzivní first-party titul. Ne vždy se ale tato taktika osvědčila a herní gigant v mnoha ohledech s tímto přístupem narazil. Ukázalo se, že hráčům jde spíše o budování důvěry k daným vývojářům než o to, si studio přehazovaly velké korporace jako horkou bramboru. Přesto to ale Microsoft nevzdává a zaujatě pokukuje po akvizici Warner Bros Interactive, tedy tvůrců důvěrně známé série Batman: Arkham. Společnost si chce tímto krokem podle analytiků nahnat body do nadcházející generační konzolové války a mít v zásobě dostatek munice.

Ačkoliv je Warner Bros momentálně ve vlastnictví AT&T, dohoda a spolupráce mezi oběma společnostmi pravděpodobně brzy padne. Gigantická korporace chce totiž urovnat svůj nemalý dluh v hodnotě 154 miliard dolarů, což kluky z Warner Bros pravděpodobně příliš nepotěší. Na druhou stranu se však jedná o horké zboží a jak anonymní zdroj uvedl, o akvizici má zájem také Take Two Interactive a Activision Blizzard. K žádným transakcím a obchodům zatím sice nedošlo, ale většina ze zmíněných společností tyto kroky konzultuje s bankou LionTree a plánuje další postup. Nezbývá tedy než čekat, zda z těchto spekulací vzejde něco relevantního, nebo si to nakonec studia rozmyslí. Tak či onak by díky této akvizici zájemci dostali do rukou mocnou zbraň v podobě práv na Harryho Pottera a Batmana.