Zavřít reklamu

Microsoft oznámil, kdy dorazí na iPhony herní streamovací služba xCloud

Jablíčkáři, jástejte!

9. 12. 2020     Zdroj

Čekání mnoha majitelů iPhonů a iPadů na zprovoznění herní cloudové služby Xbox xCloud, která je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, se chýlí pomalu ke konci. Dnes odpoledne totiž Microsoft, který za Xboxem stojí, oficiálně oznámil, že má na tyto zařízení v plánu expandovat už na jaře příštího roku – tedy relativně brzy. Pokud se tedy mezi jablíčkáře řadíte i vy, můžete začít pomalu stříhat metr.

Jak jsme vás již na našem magazínu informovali dříve, služba na iPhony a iPady nedorazí skrze App Store a tedy i klasickou aplikaci, ale „jen“ jako webová aplikace přes prohlížeč Safari. Pravidla Applu pro App Store jsou totiž velmi striktní a neumožňují do obchodu vložit aplikace pro streamování her, protože by konkurovaly herní službě Apple Arcade právě z jeho dílny. Možnosti webových aplikací jsou však naštěstí skutečně rozsáhlé, díky čemuž nemožnost využití klasické aplikace Microsoft téměř nelimituje. Naopak by se dalo říci, že v některých ohledech je pro něj nutnost nasazení webové verze výhra, jelikož si díky ní připraví infrastrukturu pro vstup na další platformy – stačit totiž na nich tím pádem od této chvíle bude jen internetový prohlížeč.

Nezbývá než doufat, že se Microsoft odhodlá xCloud vypustit hned na začátku jara a co víc – bude stejně jako zbytek Game Passu nanejvýš kvalitní. Na Androidech ukazuje, že na to má. Jak se popasuje s webovou aplikací nicméně ukáže až čas.