Zavřít reklamu

Microsoft nabízí vývojářům vychytávku, která jim umožňuje snadno vytvářet hry z home office

Tvorba her z home office? V dnešní době žádný problém.

9. 7. 2020     Zdroj

xbox series x

O projektu xCloud slyšel zřejmě každý správný fanoušek Xboxu. Jedná se o vychytávku, která by nám měla v budoucnu umožnit hrát hry z Xboxu prakticky kdykoliv, kde bude připojení k internetu, a zároveň na téměř čemkoliv. Vše totiž poběží “vzdáleně” přes internet, díky čemuž nebude záležet na tom, jak výkonné bude zařízení, na které se bude promítat. xCloud však bude zřejmě Microsoft využívat i k jiným věcem, nežli jen k zábavě pro hráče. 

Technologie zajišťující chod xCloudu, který se zatím stále testuje, začal Microsoft využívat o coby jakési zprostředkovatele testovacího obsahu pro vývojáře. To jinými slovy znamená, že vývojáři jsou nyní díky Microsoftu schopni vytvářet a testovat hry na dálku – tedy bez fyzického přístupu ke konzolím. Vše totiž běží přes internet. Nutno přitom podotknout, že aby bylo podobné vyvíjení her možné, musel Microsoft “překopat” naprostou většinu zaběhlých mechanismů, které využíval, jelikož ty byly založeny zejména na lokálním přístupu ke konzolím, maximálně pak vzdálenosti pár desítek metrů – tedy například v kancelářských prostorách a podobně. Kvůli pandemii koronaviru se však rozhodl vše umožnit dělat i dálkově, díky čemuž je nyní pro vývojáře vývoj her daleko jednodušší. Přeci jen, pracovat na něm můžou prakticky odkudkoliv, kde budou mít připojení k internetu a počítač. 

Podle dostupných informací zveřejněných Microsoftem jsou vývojáři z možnosti vytváření her de facto z Home Office nadšeni a proto jí poměrně ve velkém využívají. Je však nutné brát v potaz to, že se jedná o poměrně čerstvou vychytávku, na kterou si budou muset nejprve všichni zvyknout. Pokud se to ale vývojářům podaří, mohlo by to minimálně u Xboxových her znamenat velmi zajímavý boom. Zda tomu tak bude či nikoliv však ukáže až čas.