Zavřít reklamu

Microsoft: Hry z naší dílny budeme cílit primárně na Xbox Series X

Nechce se vám opouštět váš věrný Xbox One? Pak pro vás máme špatnou zprávu.

2. 8. 2020    

xbox series x

Přestože se ještě nový Xbox Series X zatím neprodává a neznáme ani jeho cenu, už nyní vzbuzuje pořádné vášně. Microsoft o něm totiž již světu prozradil relativně dost věcí, kterými svou komunitu zaujal – a to jak pozitivně, tak i negativně. Do druhého ranečku lze bezesporu zařadit jeho nedávné oznámení toho, že xkluzivní hry z portfolia Microsoft Studios budou přednostně vyvíjeny právě pro Xbox Series X a nikoliv starší One, jak mnozí hráči doufali. 

Krok Microsoft je do jisté míry pochopitelný. Přeci jen, jeho hlavním zájmem bude prodat konzoli nové generace co největšímu množství hráčů a to ideálně co možná nejrychleji. Na druhou stranu, konzole One ještě do starého železa rozhodně nepatří a tak by byla škoda je zaříznout jen tím, že si to Microsoft zamane. I z toho důvodu se tak nezdá nepravděpodobné, že nakonec svá slova přehodnotí a alespoň v prvních měsících existence těchto konzolí bok po boku se bude snažit většinu her tlačit rovnoměrně oběma směry. Jakmile pak na Series X přesedlá více hráč, už mu nebude stát v cestě zhola nic. 

xbox series x

Aby však na novinku dost hráčů přesedlalo, je nutné u ní nasadit přívětivou cenu. Ta by nemusela být podle některých spekulací vůbec vysoká, jelikož by se měla pohybovat zhruba kolem 12 až 14 tisíc korun. Zda jsou tyto zprávy skutečné či nikoliv nám nicméně bude muset v následujících týdnech potvrdit až samotný Microsoft.