Zavřít reklamu

Metro: Last Light vyjde pro všechny platformy v češtině

Metro: Last Light vyjde s českými titulky pro PC, PS3 i Xbox 360.

10. 4. 2013    

Cenega, oficiální partner společnosti Deep Silver pro Polsko, Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, s radostí oznamuje, že hra Metro: Last Light bude v českých a slovenských obchodech k sehnání již od 17. května, tedy v den evropské premiéry. Při zahájení prodeje budou všechny dostupné kopie této hry k dispozici v limitované edici, jež je obohacena o dodatečný obsah. Hráči, kteří si toto pokračování kultovní postapokalyptické střílečky předobjednají u libovolného prodejce, dostanou kromě samotné hry také DLC Hraničářský režim. Hra Metro: Last Light bude na PC i konzolích vybavena českými titulky!

Náročný Hraničářský režim je určený především pro zkušené hráče, kteří nejsou ve světě Metra žádnými nováčky. Díky absenci grafického uživatelského rozhraní (HUD) je zážitek ze hry mnohem působivější, nepřátelé jsou navíc výrazně nebezpečnější a náboje i filtry do plynové masky jsou o poznání vzácnější než v běžném herním režimu. Na druhou stranu odvážlivci, kteří tuto výzvu přijmou, získají přístup k jedinečnému hraničářskému vybavení, jehož součástí je mimo jiné exkluzivní ruská útočná puška AKSU, a dostanou dalších 100 vojenských nábojů, za něž si budou moci vylepšit svou úvodní výzbroj.

Metro: Last Light je střílečka z vlastního pohledu a netrpělivě očekávané pokračování slavné hry Metro 2033. Píše se rok 2034 a jaderná válka změnila svět na postapokalyptickou pustinu. Tunely moskevského metra se staly novým domovem lidí, kteří dříve žili v nyní zdevastovaném městě. V temných chodbách bojují o přežití a odrážejí nejen útoky hord děsivých mutantů, které stvořil otrávený vzduch na povrchu, ale i výpady ostatních frakcí, jež se zoufale snaží ovládnout poslední kousky obyvatelného prostoru. Při těchto šarvátkách zároveň všichni pátrají po vynálezu zkázy, který by pro ně mohl být klíčem k vítězství. Občanská válka je nevyhnutelná. V tuto temnou hodinu se hráči ujímají role Arťoma a stávají se posledním zábleskem naděje pro celé lidstvo.

Zápletka hry Metro: Last Light pochází z pera Dmitryje Glukhovského, slavného autora románu Metro 2033, jenž inspiroval vznik obou počítačových her. Glukhovsky je také autorem všech dialogů ve hře Metro: Last Light. Glukhovského románů Metro 2033 a Metro 2034 se po celém světě prodalo již více než 2 000 000 kopií. Roku 2013 bude mimo území Ruska vydána i jeho nejnovější kniha Metro 2035.