Zavřít reklamu

Metro 2033: Wars – Recenze

Metro 2033: Wars není obyčejnou střílečkou pro mobilní telefony, ale vcelku promyšlenou tahovou strategií.

30. 7. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Metro je jednou z nejpopulárnějších stříleček posledních let. Není se tedy čemu divit, že úspěch jaký zažilo na konzolích a PC, se dá zužitkovat i jinde a tak je tu i mobilní verze. Tentokrát se titul jmenuje Metro 2033: Wars a vrhá na vás odporné stíny metra z trochu jiného úhlu, než jste zvyklí.

metro2

Metro se totiž v mobilní verzi stává starou dobrou tahovkou, jako tomu bylo třeba u série Heroes. Zkrátka máte vždy k dispozici tah a poté co jej odehrajete je na řadě soupeř, tím je myšlena samozřejmě hra samotná.

Kupodivu je zde zakomponován i příběh. Ten tedy neplní zrovna úlohu toho nejlepšího vypravěčství pod sluncem, avšak není tak špatný. Artyom zde není hlavní postavou. Tou je bezejmenný generál, který hledá lék na strašlivý virus, který momentálně řádí na povrchu zemském. Ačkoliv je lék rychle nalezen, respektive vyroben, tak je nutné se nejprve dostat přes veškeré zlotřilé a zmanipulované stanice metra. To už však nebude tak snadné.

metro1

Hra však není jen o urputném boji. Před vámi je mapa moskevského metra a vy se po ní pohybujete. Máte možnost za jediný den urazit vzdálenost pouze jedné stanice. Pak už jde pouze o to, zda ji vybojujete ze spárů nepřátel či vyhubíte mutanty, anebo se jí dokonce pokusíte vyhnout. Na to je systém metra poměrně dostatečný.

metro3

Na zabraných stanicích pak můžete stavět budovy – sklady, obytné budovy, sklady, pěstírny atd. Hra je v tomto ohledu poměrně rozmanitá. Hlavním problémem je tu fakt, že veškeré vybojované stanice mohou vaši nepřátelé opět získat pro sebe. Hra tedy není pouze na chviličku. Než se vám tedy podaří celé metro vybojovat zpět a uklidnit tak situaci, strávíte tím pěkných pár hodin.

Bohužel, co je trochu zklamáním, tak to je výtvarná stránka. Celá hra působí dost jednoduše a většina animací je poměrně prkenných. Jsou rozhodně horší tituly v tomto směru, ale Metro 2033: Wars nepatří v oblasti zpracování zrovna mezi špičku současné produkce.

metro4

I tak jde ale o solidní akci, ve které se nudit nebudete. Časem ale může dojít ke stereotypu a frustraci z toho, že jsou vám zase zabrané stanice brány z vašeho držení. Inu život v moskevském metru není snadný a nic není zadarmo!

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo