Zavřít reklamu

Medojed pryč, rosomák sem – Far Cry 5 v novém videu

Vývojáři zodpovídají dotazy diváků.

16. 1. 2018    

Na YouTube kanálu Ubisoft US se objevilo vtipné video (ke zhlédnutí na konci článku), kde producenti hry Day Hay a Philippe Fournier vypichují některé zajímavé věci o nadcházejícím pokračování Far Cry série.

Lidé se jich často ptají, co jim přijde na hře nejlepší nebo co se stane dál. Odpověď zní, cituji Haye: „My k**va nevíme“. Hra je podle něj hřiště, kde máte absolutní svobodu v tom, co děláte, a to vede k nepředvídatelným, a potencionálně právě těm nejlepším situacím. Také zmínili, že oproti předchozím dílům, kde bylo zhruba 20 unikátních NPC postav, jich je zde přes 65. Navíc pokud je sestavíte do jednotky, která vám bude ve virtuální Montaně pomáhat likvidovat kultisty a dravou zvěř, navzájem se poznají a budou spolu vtipkovat. Jak zábavné to bude, uvidíme v praxi.

Další „převratnou“ novinkou je také přírůstek mezi šelmy – jelikož se medojed kapský stal v podstatě trademarkem čtvrtého Far Cry a Primal jej pouze přeskinoval a nazval jej jezevcem, bylo potřeba přijít s něčím, co se vyskytuje na severu Spojených států. Ač si pod slovem wolverine pravděpodobně představíte Hugha Jackmana, původní význam leží ve zvířecí říši.

Nejobávanější šelmou se pro pátý díl stal rosomák sibiřský. Jelikož je druhově příbuzný právě medojedovi, mohli vývojáři opět reskinovat model zákeřného zvířete ze čtyřky.  Je to sice líné řešení, ale funguje – rosomák vydává zlověstné zvuky a uděluje i přes svou velikost značné poškození.

Nic víc nového jsme se nedozvěděli. Far Cry 5 vychází 27. března na PlayStation 4, Xbox One a PC.