Zavřít reklamu

Matrixová akce Control se ukazuje v dalších záběrech

Hra Control od Remedy vypadá čím dál lákavěji. Co říkáte na další záběry?

14. 6. 2018     Zdroj

Autoři ze studia Remedy konečně na E3 ohlásili svůj tajemný projekt. Pokud jste se divili stejně jako my, že jej dokázali připravit tak rychle po vydání Quantum Break, tak se nakonec není čemu divit. Hra totiž vypadá jako její starší bratříček, jen dostala do vínku pár úprav.

Není pochyb o tom, že Sam Lake a jeho tým mají zkrátka rádi akční střílečky. Prokázali to ostatně před mnoha lety, kdy stvořili kultovní záležitost Max Payne a její druhé pokračování. Následně se jako skvělý kousek ukázal i lehce hororový Alan Wake. Quantum Break sliboval mnohé, ale vize autorů se nepodařilo zdárně převést do digitální podoby. Vypadá to tedy, že si budou chtít napravit reputaci.

Control jako nové Quantum Break

Control bude stavět na mechanikách svého předchůdce, ale předloží nám zcela odlišný příběh. Tentokrát půjde do akce Jesse Faden, která je vedoucí oddělení Bureau of Control. Ti mají za kontrolovat a usměrňovat jedince s příliš velkými schopnostmi. A to mnohdy opravdu nekompromisními metodami. Paradoxem je, že i Jesse disponuje nadlidskými schopnostmi. Ze záběrů je vidět, že jí nedělají potíže hrátky s časem a dokáže i solidně pracovat s různými objekty pomocí levitace. Následně s nimi může házet či je využívat i jako krytí.

Remedy již nyní není vázáno exkluzivitou k Microsoftu, a tak se jejich nové hry dočkáme i na dalších platformách. Jmenovitě to budou PC, PS4 a Xbox One. Pevně stanovené datum vydání zatím nemá, ale se hrou se počítá v roce 2019. Přejeme Remedy, aby se to vyvedlo více než posledně. Nyní se ale mrkněte na nové záběry, které nám přineslo pokračování veletrhu E3.