Zavřít reklamu

Majitelé Xboxu si oddechli: Facebook Gaming se v konzoli neobjeví

Facebook Gaming se do konzole Xbox One nebude integrovat.

25. 6. 2020     Zdroj

Ukončení streamovací služby Mixer jste pravděpodobně zaznamenali. Microsoft zároveň oznámil, že se ve streamování her spojí s Facebook Gaming. To vyděsilo nejednoho majitele konzole Xbox, protože Mixer je poměrně dost propojený s menu Xboxu i některými hrami jako je Forza Horizon 4. Nejednoho tak napadlo, že Facebook Gaming kompletně nahradí Mixer, včetně integrace do systému Xboxu. To by to znamenalo, že by se v menu Xboxu objevovaly Facebook videa a streamy. Naštěstí se nic takového nestane. Microsoft neplánuje stejnou integraci Facebook Gaming do dashboardu Xboxu.

Na informaci ohledně integrace facebooku do Xboxu odpověděl Larry „Major Nelson“ Hryb, který má v Microsoftu na starost Xbox Live. Další informace poté prozradil i přímo šéf Xbox divize Phil Spencer. Microsoft chystá pro hráče i jiné možnosti streamování než Facebook Gaming.

Z Xbox One se samozřejmě dá streamovat i na jiné platformy, jako je třeba Twitch. Nicméně Microsoft tlačil Mixer tak extrémně, že mnoho hráčů ani nevědělo, že něco takového existuje. To se pravděpodobně nyní změní a kromě Facebook Gamingu hráči uvidí i další možnosti, jak streamovat na Xboxu.