Zavřít reklamu

Magic: the Gathering míří na mobily. Představuje nové rozšíření

Nová podzimní sada zatřese celou hrou. Na konci roku se objeví i na mobilech.

2. 9. 2020    

Nová sada do Magic: the Gathering se vydá zpátky do oblíbeného světa Zendikaru. Do digitální Areny se nový přídavek dostane 17. září. Společně s představením nové sady oznámili Wizards of the Coast i vydání mobilní verze Areny, kterou by měli vydat někdy na konci letošního roku.

V Zendikar Rising se karetní hra vrací k páru dvou již v minulosti užívaných mechanik. Vzhledem k zasazení ve světě, ve kterém se neustále mění zemský povrch, se vrací mechanika Landfall, která svůj efekt aktivuje svůj efekt při vstupu jakékoli vaší země do hry. Dále se vrací Kicker, jež umožňuje zesílit efekt určitých karet při zaplacení dodatečného množství many.

Nové mechaniky jsou také dvě. První z nich je Party, odkazující na dobrodružný charakter světa. Budeme si ve hře postupně stavět partičku dobrodruhů ze čtyř různých povolání – Cleric, Wizard, Warrior a Rogue. Podle počtu těchto povolání ve hře pak budou určité karty posilovat své specifické vlastnosti.

Poslední mechanikou je návrat oboustranných karet, tentokrát v novém provedení. Zatímco v minulosti se karty z jedné na druhou otáčely v průběhu hry za určitých okolností, Zendikar Rising nabídne modální variantu těchto karet. Při zahrání takové karty si budete moci vybrat jakou stranu chcete zahrát. Využití tato mechanika najde například u nového cyklu dual landů.

Nová sada dorazí v digitální podobě na Magic Arena i Magic Online 17. září. Reálné kartičky se na pultech obchodů objeví 25. září. Na celý odhalovací stream se můžete podívat na videu níže. Odhalené karty budou postupně přibývat například zde.