Zavřít reklamu

Magic: the Gathering konečně i na mobilech. Digitální Arena vychází v předběžném přístupu

Magic: the Gathering Arena je posledním pokusem vývojářů z Wizards of the Coast vytvořit věrnou digitální verzi známé kartení hry. Arena už úspěšně běží na osobních počítačích od předloňského podzimu a s jejím úspěchem přichází expanze na mobilní platformu. Zatím jde pouze o telefony s Androidem, v budoucnu by ale měla přijít i verze pro […]

1. 2. 2021    

Magic: the Gathering Arena je posledním pokusem vývojářů z Wizards of the Coast vytvořit věrnou digitální verzi známé kartení hry. Arena už úspěšně běží na osobních počítačích od předloňského podzimu a s jejím úspěchem přichází expanze na mobilní platformu. Zatím jde pouze o telefony s Androidem, v budoucnu by ale měla přijít i verze pro iOS.

Hra vyšla v předběžném přístupu na Google Play již tento pátek společně s uvedením nové sady Kaldheim se severskou tématikou. Aplikace tedy není úplně vybroušená do dokonalosti. Vývojáři navíc limitují přístup ke hře pouze pro majitele high-endových telefonů (jejich seznam najdete v jednom z našich minulých článků). Uživatelé Redditu ale očividně už přišli na to, jak Arenu spustit i na nepodporovaných zařízeních. Jejich návod (mrknout na jejich rady můžete například zde) ovšem obsahuje stahování různých souborů a jejich přesouvání mezi zařízeními.

Problém s nedostupností je ovšem rozumně vysvětlen tak, že v první fázi testování není aplikace dobře optimalizovaná. Wizards of the Coast slibují společně s vydáním plné verze snížení minimálních požadavků a tím pádem větší množství podporovaných zařízení. Pokud jste ale jedni ze šťastlivců, kteří vlastní podporovaný telefon, můžete Magic: the Gathering Arenu stahovat z Google Play již nyní.