Zavřít reklamu

Mafia brzy ožije, naznačili její vývojáři

Legenda zřejmě brzy opět ožije.

11. 5. 2020    

V posledních týdnech se čím dál více spekuluje nad příchodem nové Mafie – ať už zcela nového dílu nebo remasteru staršího, tedy pravděpodobně jedničky či dvojky. Tyto spekulace nyní přiživili samotní vývojáři, kteří oživili dlouho opomíjený Twitter hry.

Na oficiálním twitterovém účtu Mafie s názvem Mafia Game se objevilo jednoduché heslo “Family”, tedy rodina. Ta je pro Mafii stěžejní prakticky ve všech třech dílech a tudíž z ní nelze vyvodit absolutně nic navíc. Jako nejpravděpodobnější pokračování celé zápletky ohledně oživení herní série se nicméně v současnosti jeví remaster druhého dílu, který se těší ve světě stále velmi slušné oblibě a tak by určitě neuškodilo jej graficky pořádně vylepšit a v ideálním případě i rozšířit o nové herní mechaniky. Daleko žádanější by sice bylo bezesporu oživení Mafie 1, avšak to by bylo vzhledem k jejímu stáří více než náročné, takže je jasné, že do tohoto projektu se vývojářům vrhat příliš nechce. Třetí díl je pak jednak relativně nový a jednak nepříliš úspěšný, takže ani u něj se nedá očekávat jakékoliv větší rozšiřování či cokoliv podobného. 

Vyloučit samozřejmě nelze ani výše vzpomínaný čtvrtý díl, o jehož vývoji se spekuluje již opravdu dlouho. Odkud by byl a potažmo jací hlavní hrdinové by se v něm objevili je nicméně vzhledem k tomu, že se vývojářům daří držet veškeré informace o jejich projektech pod pokličkou, zcela nejasné. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že se v následujících týdnech dočkáme rozřešení této zápletky.