Zavřít reklamu

Lost Sea – Recenze

Lost Sea je přesně tou hrou, kterou sebou nechcete na pustý ostrov a dokonce ani na ty, které jsou zcela obydlené!

18. 8. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Lost Sea je dalším indie počinem, který jsem měl tu možnost si vyzkoušet. Neočekával jsem nic převratného, ale hra zároveň nenaplňovala znaky vyloženě špatné produkce. Jak se tedy nakonec tento výlet na tropické ostrovy povedl?

lostsea1

Nuda a šeď

Inu, pojďme si to říci na rovinu. Nepovedl! Hra vám dá možnost vybrat si svého trosečníka s nímž se pak plahočíte po ostrovech, jeden za druhým. Záhy ale zjišťujete že téměř každý ostrov je stejný jako ten před ním. Začíná panika z toho že to bude nuda, pak už je to opravdu nuda. Hra vám nenabízí téměř nic. Zkusím tedy vypíchnout to hlavní.

Pokaždé před vás hra postaví ostrov na němž je důležité sehnat jakési tajemné a starodávné desky. Ty slouží k tomu, abyste se ve hře posunuli a odemkli si tak další ostrov. Kromě toho se před vás postaví nějaká ta stvoření či lidé, co se vám v tom budou snažit zabránit. A to je ve směs kompletní výčet toho, co na vás v The Lost Sea čeká.

lostsea2

Jako kolovrat

Hra je neskutečně repetitivní a brzy vám bude lézt na nervy. Ostrovy jsou pořád stejné. Monstra se opakují a dokonce i cesty jsou neustále vyplněné tím samým. Brzy tedy dezertujete, budete si chtít mačetu vrazit do vlastního břicha a záhy opadne snaha se ke hře znovu vracet. Upřímně platinovou trofej zde může získat jen šílenec, protože trávit ve hře déle než dvě hodiny snad ani nemohu doporučit.

Zbytek hratelnosti stojí také na tom, že musíte k sobě hledat další členy posádky, kteří vám pomáhají v různých činnostech, jako postavit most, oživit vás a tak podobně. Jenže ti idioti se často někde zapomenou nebo jen tak zmizí. Vrcholem všeho je pak fakt, že pokud zemřete začínáte znovu od prvního ostrova a tím si myslím že pomyslný pohár trpělivosti dozajista přeteče.

lostsea3

Raději nepořizovat

Sem tam hra před vás hodí nějakého bosse. Ti jsou vesměs pořád stejní a jejich útoky naprosto marné. Není tedy problém s nimi zatočit a pokračovat na další ostrov, kde vás zase čeká to samé pořád a pořád dokola.

Lost Sea rozhodně není pro každého. Kdo nemá trochu trpělivosti, tak by se ke hře neměl ani přibližovat, bude mu akorát vyvolávat návaly vzteku, ale nutno říct že oprávněně. Tohle se autorům příliš nepovedlo a dost pochybuji o tom, že si hra najde dostatek spokojených hráčů na to, aby se samotný vývoj vůbec vyplatil.

Lost Sea nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- zpracování

Zápory

- herní náplň
- hratelnost
- absolutní stereotyp

Hodnocení: 40%