Zavřít reklamu

Lightning Returns: Final Fantasy XIII oznámeno

Poslední díl z trilogie Final Fantasy XIII nese název Lightning Returns: Final Fantasy XIII.

2. 9. 2012    

Aby toho nebylo málo, tak Square Enix nepřivezlo na PAX jen oznámení o rebornu Final Fantasy XIV, ale rovnou nám oznámilo zcela nový titul o němž už se spekulovalo. Final Fantasy XIII-3 bylo skutečně oznámeno, jen pod trochu jiným názvem. Jedná se o Lightning Returns: Final Fantasy XIII.

Vrací se tedy postava Lightning, která si střihne hlavní roli v poslední kapitole Final Fantasy XIII. Údajně prý ale poslední dějství můžeme dohrát bez toho abychom znali podrobnosti z dílů minulých. Nejedná se totiž o zcela přímé pokračování. V Lightning Returns dojde na nejhorší. Lightning má totiž za úkol zabránit zániku světa. Ten přijde už za 13 dní a bude jen na vás jak to zvládnete. Podle všeho totiž hra bude počítat čas strávený hrou a může dojít i na to, že až se naplní 13 dní, vy zkrátka nestihnete svět zachránit a buďto začnete od znova nebo hra bude mít připravený nějaký alternativní konec.

Za vše se ve hře ale platí časem. Tudíž když je Lightning zabita, hra vám dá možnost ji oživit, což bude stát 100 minut vašeho drahocenného času, a to je sakra problém. Dokonce můžete během boje použít novou funkci Overclocking, ta zpomalí nepřátele a vy je snadněji zlikvidujete. Bohužel vás to ale bude stát další minuty z celkové času. Zní to velmi zajímavě. Hra se odehrává na čtyřech ostrovech spojených železnicí.

Velkou změnou prošly i souboje. Vývojáři je kompletně překopali a nasadili trochu dynamičtější a rychlejší systém boje. Souboje už nebudou statické a to ani v nejmenším. Lightning bude mít vždy na čtyřech talčítkách nadefinované schopnosti, které bude moci v boji využít a nutno zdůraznit, že v soubojích ji tentokrát nikdo nepodpoří. Bude proti svým nepřátelům zcela sama. Velkou roli nyní bude hrát i postavení Lightning vůči nepřátelům, jelikož se budete muset vyhýbat jejich útokům. To zní dobře a mohlo by to oživit celou hratelnost. Není to však pro skalní fanoušky až přílišná změna konceptu.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII vypadá zajímavě a docela se těšíme. Zatím však nemáme k dispozici příliš mnoho a můžeme jen doufat, že se informace vynoří již brzy. Square Enix mluvilo o datu 4. září. Hra vyjde příští rok pro PS3 a Xbox 360. Teď jen kdy se dočkáme toho Final Fantasy: Versus XIII a také jubilejního Final Fantasy XV.