Zavřít reklamu

Lenovo oznamuje ThinkPad P1 s CPU Xeon nebo i9

Nová mobilní pracovní stanice od společnosti Lenovo se spolehlivým výkonem.

7. 9. 2018     Zdroj

Lenovo Logo

Společnost Lenovo, která je téměř lídrem v prodeji již sestavených PC sestav nebo notebooků, předevčírem oznámila jejich nejnovější model. Ten ponese název ThinkPad P1 a při jeho vývoji Lenovo vsadilo na co nejtenčí, nejlehčí nejelegantnější design, a to dokonce bez kompromisů na úkor výkonnosti.

Nový ThinkPad přinese špičkovou kvalitu s vynikajícími konstrukčními a high-end komponenty. Má černý povrch, skleněný touchpad a klávesnici s technologií chiclet. Vše bude zabaleno do prémiového balení, které dozajista uspokojí veškeré uživatele.

Pozornost si taktéž zaslouží napájení. Zákazníci dobře vědí, že problém u malých notebooku je, že k němu dostanou velký napájecí zdroj. ThinkPad P1 na to jde však jinak, jelikož přinese o 35% menší a lehčí, než tomu bylo u jeho předchůdců. Bohužel dosud neexistuje bližší pohled na zmiňovanou nabíječku.

O hladký běh náročných aplikací se postará procesor osmé generace, kterým je Intel Xeon, nebo Intel Core i9, a to s frekvencí až 4,6 GHz. Dalším vylepšením oproti předchůdcům se nachází v grafické kartě, tady Lenovo vsadilo na osvědčené modely – NVIDIA Quadro P1000 nebo NVIDIA Quadro P2000.

Notebook bude mít 15″ a rozlišení samotného displeje bude 4K. O úložný prostor se postará 4TB PCIe M.2 disk a spolehlivou rychlost zaobstará 64 GB paměti RAM s frekvencí 2667 MHz.

Cena a dostupnost

Obě varianty budou dostupné v nadcházejících týdnech, a to za $1949 nebo $1799.