Zavřít reklamu

Lenovo Legion Creator 7 – Brutální výkon v elegantním laptopu

Článek nepochází z dílny naší redakce, ale obsahuje autentické zkušenosti a testy externího redaktora. Tato recenze je placenou propagací.

17. 12. 2020    

Jste náruživý hráč, který často vymetá turnaje a potřebuje trénovat kdekoli to jde? Jste kreativec, který vytváří grafiku nebo upravuje fotky, vytváříte obsah a streamujete videa? Často jezdíte na služební cesty a potřebujete zařízení, které skvěle vypadá a na kterém si v noci v hotelovém pokoji zapaříte a upustíte páru? Nebo jen prostě vyžadujete nekompromisní výkon a přitom plnou mobilitu?

Pak právě pro vás je určen nadupaný herní stroj, který je vybaven tou nejmodernější technologií zaručující nekompromisní výkon. Takový je Lenovo Legion Creator 7, který je sice nabitý k prasknutí perfektním hardwarem, jeho šasi zároveň ale působí elegantním a profesionálním dojmem. Hodí se tak například na pracovní schůzky, což ocení leckterý manažer neustále obrážející pracovní schůzky po celém světě. Laptop jednoduše uspokojí všechny uživatele, kteří požadují nadstandardní výkon a luxus v elegantním balení.

O chod počítače se stará výkonný osmijádrový a šestnáctivláknový procesor Intel Core i7 10. generace s označením 10875H. V základu je taktován na 2,3 Ghz, v Turbo Boostu pak dosahuje až 4,9 GHz. Na jednom jádru dosáhne maximální frekvence až 5,1 GHz. Je osazen 16 megabyty Intel Smart Cache, to vše zvládá při spotřebě pouhých 45 wattů.

O graficky náročné aplikace se stará grafická karta Nvidia GeForce RTX 2070 Super Max-Q. Tato odlehčená verze desktopové grafiky je osazena 8 GB GDDR6 paměti o rychlosti 11000 MHz, šířkou sběrnice 256 bitů a její grafické jádro architektury Turing dosahuje při grafických operacích frekvence až 1650 MHz. Samozřejmostí je podpora funkcí RTX a DLSS.

Operace s daty zajišťují dva moduly RAM DDR4 s celkovou kapacitou 32 GB o rychlosti 3200 MHz. Pro rychlý přenos dat a zároveň jejich kvapné uložení Lenovo osadilo notebook rychlým NVME diskem Western Digital SN730 o kapacitě 1 TB. SSD je schopno zapisovat až 3100 MB/s, zapsaná data pak čte rychlostí 3400 MB/s. Díky tomu v mžiku načte předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro i sebenáročnější hru.

Grafický výstup si užijete na parádním FullHD IPS displeji o velikosti 15,6 palců s jasem až 500 nitů. Zejména hráče vychutnávající si plynulost obrazu potěší vysoká obnovovací frekvence monitoru 144 Hz, odezva menší než 5ms a technologie Nvidia G-Sync. Fandy filmů pak uchvátí parádně pestré barvy díky implementaci HDR technologie. Obraz vypadá mnohem pestřeji a živěji i ve hrách, které HDR nepodporují. Displej totiž zvládne pokrýt 100% barevného gamtutu díky barevné škále Adobe RGB 100%. Je také kalibrovaný na hodnotu Delta E<2, která zaručuje dokonalou věrnost zobrazených barev.

Zásluhou věrného podání barev je notebook vhodný pro kreativce, kteří pracují s grafikou, fotografiemi nebo videem. Legion Creator 7 se může pochlubit certifikací ISV, se kterou získáte jistotu, že na notebooku spustíte veškerý profesionální software a že bude dokonale fungovat. Nechybí ani integrovaný balík Adobe Creative Cloud a další grafické nástroje, se kterými bude zprovoznění notebooku otázkou pouze několika minut. 

O chlazení stroje se stará dvojice ventilátorů, která nasává chladný vzduch ze spodní části a pouští ven teplý bočními stranami. Levý bok je osazen dvěma USB-C konektory a již zmíněným 3,5mm jackem. Na pravém boku najdete pouze USB 3.0 konektor. Zbylé konektory jsou umístěny v zadní části notebooku. Zde se krom napájecího konektoru a dvou USB 3.0 zásuvek nachází i port gigabitové síťové karty a HDMI výstup, díky kterému kromě monitoru či televize připojíte například set pro virtuální realitu. Proti krádeži je notebook v zadní části osazen zdířkou pro zámek kensington.

Klávesnice notebooku obsahuje RGB podsvícení s několika volitelnými režimy, které se dá úplně vypnout. Decentně je podsvíceno i logo Legionu na zadní straně displeje. Výrobce nezapomněl ani na numerickou klávesnici a šipky, které jsou elegantně odděleny od zbytku klávesnice. Celohliníkové šasi budí luxusní dojem svou hnědozlatou barvou, zajímavě působí i panty netradičně zapuštěné ve spodní části základny.

Tolik k představení této našlapané herní bestie. Nyní se pojďme podívat, kolik koní pod kapotou tenhle fešák vlastně skrývá. Lenovo Legion Creator 7 jsme podrobili testu na pěti žhavých titulech současnosti. Hráče stále populární návykovky PlayerUnknown´s Battlegrounds potěší zejména 144 Hz obnovovací frekvence displeje. Na Ultra nastavení se škálováním rozlišení nastaveným na 120 hra neklesla pod 100 FPS, běžně se držela mezi 110 a 130 FPS vzhledem k momentální náročnosti a vykreslení scény.

Dalším testovaným titulem je Red Dead Redemption 2, jehož online verze se díky nedávno uvedené zaváděcí ceně 137 Kč těší stále rostoucí popularitě. S nejhranější kovbojkou všech dob si Legion hravě poradil. Na plné detaily dosáhl při FullHD rozlišení perfektního snímkování. Divoký západ si tak můžete vychutnat na plné detaily s krásnou plynulostí.

V případě nejnovějšího vikingského Assassin´s Creedu budou muset milovníci 60+ FPS lehce slevit na svých nárocích. Rozdíl v grafice mezi Very High a Ultra High je ovšem tak nepatrný, že jej ani nezaznamenáte. I s touto horkou novinkou se Legion popral se ctí. Škoda jen, že hra nepodporuje DLSS, které by pomohlo vyhnat FPS o něco výš.

Nejnáročnějším a také nejpodrobnějším testem bylo měření FPS v hackerské akci Watch Dogs: Legion. Podtitul třetího dílu o nemilosrdných hackerech bojujících za správnou věc vybízí k tomu, že Lenovo Legion byl postaven přesně na míru této hře. I když jde o pouhou shodu názvů, Legion na Lenovo Legion Creator 7 běhá opravdu velmi obstojně.

Nejprve jsem podrobil hru testu s vypnutým DLSS a RTX na všechny úrovně detailu, aby byl znatelný nárůst výkonu se zapnutým DLSS. Zatímco na Ultra běžela hra na průměrných 58 FPS, aktivace DLSS technologie jí přidala dalších 13 FPS bez ztráty kvality.

Poté přišlo na řadu testování různých stupní DLSS při medium Ray Tracingu. Performance mód DLSS jsem vynechal, protože grafiku znatelně degraduje. Pokud byste si hru chtěli na tomto stroji zahrát se zachováním maximální možné vizuální kvality a plynulosti při 60+ FPS, doporučuji nastavení DLSS Quality, RTX Medium a detaily na Very High. Jestli vám ovšem Ray Tracing nic neříká, je ideálním nastavením Ultra grafika se zapnutým DLSS v režimu Quality.

To nejlepší jsem si schoval na závěr. Poslední testovanou hrou nemohl být jiný titul než nabušený Cyberpunk 2077 od polského CD Projekt Red. Jelikož titul neobsahuje benchmark tool, budete se muset spokojit s mým komentářem. Ihned po spuštění jsem nastavil kvalitu na Ultra, zapnul Ray Tracing na medium a DLSS na Quality režim. Při tomto nastavení mi hra nespadla pod 60 FPS, běžně se držela spíše mezi 75 a 85 FPS. Jelikož je Cyberpunk extrémně náročný titul, je to ten nejlepší důkaz, že notebook si snadno poradí s jakoukoli hrou, kterou na něm budete chtít rozjet.

Lenovo Legion Creator 7 mne po všech stránkách překvapil. Kromě svižného běhu v systému se dokáže slušně poprat i s náročnými grafickými aplikacemi hry nevyjímaje. Osmijádrový Intel s vysokými takty a grafika RTX 2070 Super od Nvidie je ideální kombinací pro každého milovníka počítačových her. Kromě ohromné výpočetní síly je osazen FullHD displejem s vysokou obnovovací frekvencí a HDR zobrazením barev, které dodá generovanému obrazu úžasnou pestrost a barevnou hloubku.

Když jsem si počítal cenu, za jakou bych postavil obdobně výkonnou stolní počítačovou sestavu s veškerými periferiemi, kterými je osazen tento stroj (tedy včetně stejně kvalitního monitoru, webkamery, mikrofonu atp.), vyšla mi v podstatě srovnatelná částka. Pokud tedy sháníte výkonnou mašinu, na které si slušně zapaříte a zkouknete filmy v super kvalitě kdekoli si zamanete, je tento notebook tou pravou volbou. Více informací včetně možných specifikací najdete na lenovo.cz