Zavřít reklamu

LEGO Star Wars: The Force Awakens – Recenze

Nabídni dětem LEGO a oni ti utrhnou ruce. A to i v případě LEGO Star Wars: The Force Awakens!

31. 8. 2016    

Recenzovaná verze: Xbox One

Star Wars od té doby co bylo jako značka odkoupeno společností Disney, chrlí jeden produkt za druhým. Kromě filmů, které teď budou okupovat kina rok co rok je také v přípravě několik nových videoher. LEGO Star Wars hry už jsme tu měli, a tak je načase aby dorazila i ta, která zachytí události posledního filmu. Jaké je nové LEGO?

legosw3

V jedné vzdálené galaxii…

LEGO Star Wars: The Force Awakens, jak už napovídá samotný název, se zaměřuje na děj posledního filmu, tedy Síla se probouzí, který je v pořadí již 7. epizodou. Tvůrci z TT Games přidali úvod, který navíc popisuje události ze závěru šesté epizody. Pak se vše ale drží podle posledního filmu a my se tak vydáme na dobrodružství s postavami Rey, Finna a také Poa. Tentokrát bude třeba bojovat proti Prvnímu řádu v čele s hlavním záporákem Kylo Renem. Co mě však překvapilo, tak je fakt že autoři přidali do hry i mise, které jsou mimo dějovou linku, přesto ale dovysvětlí některé události, na které vám odpověď nedá ani film.

Nečekejte, že by se hratelnost posunula nějakým značným směrem dopředu. I tak tu ale nalezneme různé novinky. Jednou z nich jsou dozajista přestřelky, které jsou v duchu alá Gears of War. Postavičky se schovají za překážkami a pak ve správný okamžik vykukují a střílí na protivníky. Tyto pasáže mi ale úplně nesedly. Nicméně chápu, že se autoři rozhodli hru trochu okořenit. S tím souvisí i další novinka a tou je možnost ze stejných kostek postavit několik různých objektů, které záhy někde uplatníte.

legosw1

Oháněj se mečem, dokud můžeš!

Celková hratelnost je stále stejná. Běháte rozličnými misemi, plníte okrajové podúkoly a ženete se na samotný závěr. Každou kapitolu, kterých je celkově deset, pak následuje a tedy i ukončuje animační předěl, kde povětšinou autoři útočí se svými vtipy. Ty jsou tentokrát o něco více infantilní než jindy, ale vyloženě to ničemu nevadí. K tomu se dají přičíst již zmíněné vedlejší mise, které nezasahují do příběhu a herní doba se vyšplhá na nějakých 15-20 hodin. K tomu je tu ještě sběr artefaktů a kostiček, celkově tu tedy můžete strávit hromadu času. Pochopitelně ještě větší zábava je, pokud máte druhého hráče, který by s vámi jednotlivé mise prošel v rámci kooperačního módu.

Herní engine je pořád stejný, jen se postupně zlepšuje. Nemohu tentokrát s čistým svědomím tvrdit, že bych doznal nějakých výrazných změn, spíše si myslím, že tomu tak není, ale rozhodně je znát že za ty dlouhá léta co tato série vychází, tak celkově doznala slušného technologického pokroku. Samozřejmě nechybí ani licence od Disney a díky tomu tak uslyšíte i hlášky a dabing známých herců včetně brilantní hudby, kterou se Star Wars sága vyznačuje. Žádné technické problémy jsem u hry nezaznamenal.

legosw2

LEGO Star Wars: The Force Awakens nevnáší do žánru nějakou větší inovaci, ale dělá to, co umí, a to je že dokáže pobavit. Z poslední doby se rozhodně jedná o nejlepší LEGO hru. Předchozí kousky byly o něco slabší a také je tu důležité zmínit, že právě Star Wars velmi táhne. TT opět dokázali, že jsou mistry ve svém oboru. Stále ale s nadějí vyhlížím LEGO hru, která bude originální, jako svého času Lego City.

LEGO Star Wars: The Force Awakens nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- zpracování
- hudba a dabing
- hratelnost

Zápory

- žádné velké novinky
- přestřelky

Hodnocení: 77%