Zavřít reklamu

Legenda Medievil se vrací na PlayStation 4

Legendární záležitost z původního PlayStationu se vrací pro PlayStation 4. Medievil dorazí v příštím roce.

9. 12. 2017    

Ačkoliv byla dnešní akce PlayStation Experience o poznání menší a komornější, než tomu bylo v předchozích letech, tak i tak nechybělo jedno ohromné překvapení. Sony v poslední době poměrně vsází na jistotu se staršími tituly, a i tentokrát nás čeká jeden povedený remaster.

Předělávka či pokračování této značky byl můj osobní, téměř nesplněný sen. To se však dnes změnilo. Sony vyslyšela přání fanoušků a populární značka Medievil se po letech objeví znovu. Zatím nepůjde o nový díl, ale předělávku původní hry. Zatím není úplně jisté, zda se to bude týkat i druhého dílu.

Medievil uvádí, že půjde o remasterovanou původní hru, což značí, že by měl přijít ve zcela nové grafice jako v případě Crashe Bandicoota. Teaser naznačuje, že hra bude v plném 4K rozlišení na PlayStation 4 Pro. Určitě nebudou chybět trofeje. Titul vyjde zřejmě příští rok a více informací má být známo brzy.

Legendární Sir Daniel Fortesque se tak vrátí po 20 letech. Příběh nás zavede do tajuplného světa Gallowmere, kde dochází v roce 1286 k veliké bitvě. Král Peregrin vyšle svého nejlepšího rytíře, sira Daniela Fortesqua, aby se postavil armádě čaroděje Zaroka. Zarok byl nucen se stáhnout a jeho armáda byla rozprášena. Sir Daniel však padl na začátku bitvy, kdy jej jeden ze šípů zasáhl přímo do oka.

Po sto letech se Zarok vrací a oživuje armádu mrtvých, aby tentokrát mohl převzít Gallowmere. Zapomněl však na to, že s oživením mrtvých, tak probudí i rytíře Fortesqua.