Zavřít reklamu

League of Legends dorazí na smartphony

Jásejte, fenomenální LoLko zamíří na smartphony.

23. 5. 2019    

Patříte mezi fanoušky fenoménu jménem League of Legends? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Podle třech na sobě nezávislých zdrojů agentury Reuters se totiž chystá její verze pro chytré telefony. Letos však pravděpodobně ještě nedorazí, byť by za to byli vývojáři vděční.

Pod mobilní verzí League of Legends se podepíše stejně jako v případě PC verze Riot Games. Toto studio sice v minulosti několikrát potvrdilo, že hru na smartphony portovat nebude, avšak její finanční výsledky z posledních měsíců je nakonec donutily jejich rozhodnutí přehodnotit. Čtvrtletní finanční propad byl totiž zhruba pětinový, přestože hráčská základna je stále obří. Riot tedy hledá impulz, jak hráče opět donutit do hry investovat a právě její předělání na smartphony by k tomu mohlo pomoci.

Jelikož se jedná z pohledu herních mechanizmů o relativně složitou hru, její portace není zrovna jednoduchá. Vývojáři si navíc podle dostupných informací uvědomují, že zažijí úspěch jen v případě, že se jim hra podaří dotáhnout na smartphonech k dokonalosti a hlavně, že bude takřka stejná jako na počítačích. To je však vzhledem k dotykové ovladatelnosti v některých případech vskutku oříšek. Jak si s ním vývojáři poradí bychom mohli vědět už na začátku příštího roku, kdy by mohl titul vstoupit do beta testování.