Zavřít reklamu

Kompletní představení konzole Nintendo Switch

Nintendo konečně kompletně odhalilo konzoli Switch. Známa je také cena a jeho specifikace.

13. 1. 2017    

Jak Nintendo slíbilo, tak udělalo. Dnešním dnem už známe veškeré detaily o konzoli Nintendo Switch. Jak představil v říjnu první trailer, tak konzole je hybridem mezi domácí a přenosnou konzolí. Díky tomu můžete hry, které rozehrajete doma v obýváku, plynule hrát i při cestě autobusem, vlakem atd. Jádro konzole navíc berete s sebou na cesty, a tak pokračujete přímo tam kde jste skončili. Jaké jsou tedy finální specifikace tohoto zařízení?

Konzole má 6,2 palce velký displej, který disponuje rozlišením 1280×720. Displej je dotykový, coby multi-touch. V případě že Switch ponesete jako mobilní zařízení, tak se výdrž baterie (zřejmě dle dané hry), odhaduje na 2,5 – 6 hodin. Není to mnoho, ale na solidní hru při cestování to bohatě stačí. Konzole se dobíjí pomocí doku, který budete mít připojen doma k televizi. Díky tomu se ze Switche rázem stává domácí konzole.

Vnitřní paměť konzole je 32GB, přičemž Nintendo upozorňuje, že část kapacity si vezme systém. Kapacita jde navýšit pomocí MicroSDXC karet. To dává tušit, že samotné hry nebudou příliš velikostně náročné i na případné stahování z online prostředí. Hry zakoupené v obchodech budou na speciálních GameCards. Samotná konzole má tlačítka hlasitosti, dvojici reproduktorů, nechybí vstup na sluchátka a také dobíjení pomocí USB-C.

Dok, v němž konzole je zapojená doma, má k dispozici HDMI výstup a celkově 3 USB porty. Jeden vzadu a dva vpředu. Vše bude poháněno napájecím adaptérem. V základu bude v balení konzole s dokem a také nebudou chybět dodatečné ovladače (Joy-Cony), tedy pravý a levý. HDMI kabel bude součástí balení a Nintendo potvrdilo že ruší regionální zámek u her.

Malou změnou projde online prostředí, které poběží už od března, ale na podzim dorazí nová varianta. Ta však bude placená a v rámci členství budete mít k dispozici online multiplayer či voice-chat. Zahrnuty budou slevy na hry a také některé hry z konzolí NES a SNES. Co bude zdarma, tak samozřejmě seznam přátel, online obchod a také sdílení mediálního obsahu. Nintendo tedy stejně jako Sony a Microsoft přechází na placenou variantu dodatečných online služeb.

Na závěr to nejhlavnější, konzole bude dostupná ve většině světa 3. března 2017. Cena je stanovena na 300 euro. Finální cenu pro Českou republiku ještě distributor Conquest nepředstavil, dá se odhadovat zhruba od 8200 do 8500 Kč. O hrách se můžete dočíst v následujícím článku. Zatím to ale bude mít Nintendo těžké, obsahu na startu příliš nemá a cena je stavena podobně jako u konkurence, která má náskok již přes 3 roky.