Zavřít reklamu

John Riccitiello se rozhodl rezignovat ze své funkce

Současný šéf EA, John Riccitiello se rozhodl rezignovat ze své současné funkce.

19. 3. 2013    

Aktuální šéf EA (Electronic Arts) se rozhodl ukončit své působení ve společnosti na tomto aktuálním postu. John Riccitiello nicméně bude dále působit ve firmě na jiné pozici. Odchod je z jeho strany dobrovolný a dodává k němu toto:

„EA je vynikající firma s kreativními a talentovanými zaměstnanci. Bylo mu ctí být generálním ředitel této společnosti. Jsme hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli, a po šesti letech mám pocit, že je správný čas předat štafetu a umožnit společnosti dostat se do další fáze inovací a růstu.“

Od 30. března bude tedy EA bez generálního ředitele. Nyní by měl firmu prozatím převzít Larry Probst, který ji již vedl v dřívějších dobách, roky 1991 – 2007. Za jeho éry EA zaznamenalo obrovský růst a hodnota značky se tehdy vyhoupla na 3 miliardy dolarů.

Největším kandidátem na post generálního ředitele je prý Peter Moore, který dříve působil v Microsoftu jako vice-prezident a šéfoval divizi Xbox.

Dá se předpokládat, že odchod Riccitiella je zřejmě kvůli potížím, které společnost má. Její klíčové tituly si nevedou zrovna podle představ a ani digitální distribuce Origin nemá tak raketový růst, jak EA očekávala.