Zavřít reklamu

Je kódové jméno nového Xboxu Durango?

Stále častěji a častěji se v poslední době rojí údajné informace o nové generaci konzole Xbox. Ta byla donedávna označována veřejností, jako Xbox 720, ale jak se zdá, Microsoft má zdá se jiný názor a dle tweetu technického designéra Seana Tracyho je tak prozatím kódově označován Durango. „Užívám si meeting vývojářů pro Durango v Londýně. […]

28. 2. 2012    

Stále častěji a častěji se v poslední době rojí údajné informace o nové generaci konzole Xbox. Ta byla donedávna označována veřejností, jako Xbox 720, ale jak se zdá, Microsoft má zdá se jiný názor a dle tweetu technického designéra Seana Tracyho je tak prozatím kódově označován Durango.

„Užívám si meeting vývojářů pro Durango v Londýně. Prozatím skvělé informace i rozhovory.“ Tracy pár minut poté tweet smazal, avšak již bylo pozdě. Jak se tedy zdá, nejenže je vývoj nového Xboxu v plném proudu, ale vývojáři dokonce již pilně pracují na technologických demech a první vlně titulů, která konzoli po vydání bude doprovázet. Její vydání je tak blíže, než jsme si všichni nejspíše mysleli.

Zaměřme se ale na přímo na kódové označení. Za předpokladu, že se nástupci Xbox 360 opravdu prozatím přezdívá Durangu lze zjistit spousta zajímavých věcí. Nejenže stejný název má i model automobilky Dodge, ale stejný název má i jeden ze 31 států Mexika i jeho hlavní město, což je velice zajímavé.