Zavřít reklamu

Je „Erebus“ kódové označení pro PlayStation 5?

Testují již studia současné grafické nástroje pro novou generaci konzolí?

30. 8. 2018     Zdroj

Playstation

Dnes se na internetu objevila zajímavá informace o tom, že se nové konzoli PlayStation 5, která je v tuto chvíli ve vývoji, interně přezdívá Erebus. Jak se tato informace dostala ven? Údajně se toto označení dá najít ve zdrojových kódech Unreal Enginu 4. Erebus se totiž objevuje vedle platforem PlayStation 4 a Xbox One.

Je Erebus označením pro PlayStation 5?

Toto označení není jen tak. Pochopitelně by mohl někdo namítnout, že zrovna tak může jít o nový Xbox. Je tu však jedna zajímavost. Erebos je totiž latinským názvem či jménem pro boha věčné tmy. Báseň Hesioda pak přináší klíčové vodítko a tím je fakt, že Erebos je jedním z pěti bohů zrozených z Chaosu. Ano, ona číslovka je obsažena a studia dávají kódová jména ideálně tak, aby s finálním názvem minimálně souvisely.

Ostatně není to nic nového. PlayStation 4 byl označován jako Orbis a PlayStation VR zase jako Project Morheus. Samozřejmě se nejedná o žádné potvrzení, ale dá se spekulovat o tom, že již mohou probíhat testování i v rámci současných enginů. Ostatně na obrázku, který server ResetEra přinesl se nachází mezi platformami i nepojmenovaná, což by mohlo značit další Xbox a tím pádem je to více než pravděpodobné.

O nových konzolích zatím létají nejrůznější spekulace. PlayStation 5 byl potvrzen přímo od Sony již v minulém roce, ale zatím pouze tak, že na něm firma pracuje. Uvedení se odhaduje na rok 2020, přičemž odhalení by mělo být v příštím roce. Možná nás ale japonský gigant překvapí o něco dříve.