Zavřít reklamu

Jaké jsou specifikace nově představené GPU Nvidia GeForce RTX 2080?

Připravte korunu pro krále…

15. 8. 2018     Zdroj

Nvidia včera nejen pomocí videa #BeForTheGame oficiálně představila novou architekturu Turing. Za necelý týden už tak do rodiny grafických karet od Nvidie přibudou nové grafické karty Nvidia GeForce RTX. Nvidia tak učiní na letošním Gamescomu.

Včera jsme se tedy dozvěděli, že nová architektura od Nvidie se doopravdy jmenuje Turing. Dále jsme se dozvěděli, že Nvidia upustí od současného značení GTX a přejde na RTX. Taktéž jsme se konečně dočkali rozlousknutí finálního značení těchto karet – 20xx, nikoliv 11xx.

Takto vypadají „leaky“ z videa #BeForTheGame od Nvidie:

Nvidia GeForce RTX 2080

Co se týče grafické karty Nvidia GeForce RTX 2080, tak se můžeme těšit na následující specifikace:

  • Takt až 2.0 GHz – pokud se tohoto taktu dočkáme, tak se bude jednat o první grafickou kartu v historii, která má ihned po rozbalení z krabice takt přes 2.0 GHz.
  • 2944 jader CUDA, 184 TMU, 64 ROP, 352 jader Tensor
  • 256-bitová paměť společně s 8 GB 14gbps GDDR6 pamětí

Zatím se nejedná o potvrzené specifikace, s největší pravděpodobností se ale budou pohybovat okolo těchto hodnot. Máme se tak doopravdy na co těšit. S největší pravděpodobností bude nyní Nvidia GeForce RTX 2080 novou grafickou kartou, která ponese pomyslnou královskou korunu. Bude to pro AMD dostatečná motivace k tomu, aby Nvidii korunku sundala? Uvidíme – necháme se překvapit.