Zavřít reklamu

Jak si vybrat správný kryt na mobil

Komerční sdělení

27. 2. 2023    

Od jednoduchých silikonových až po dřevěné s unikátním gravírováním, obalů na chytré telefony je dnes na trhu nespočet. Poradíme vám, podle čeho si vybrat ten pravý pro vás.

Nedáte na svůj nový telefon dopustit a chcete jej ochránit před poškozením a škrábanci? Ideálním řešením je kvalitní ochranné pouzdro pro mobil.

V dnešní době jich však je na trhu na výběr opravdu hodně a člověk tak někdy neví jaký vybrat. V tomto článku se proto podíváme na konkrétní výhody a nevýhody různých materiálů, ze kterých mohou být kryty, obaly či pouzdra zhotovena.

Guma a silikon

Silikonové obaly patří v posledních letech mezi nejoblíbenější řešení. Není divu, jsou velmi příjemné na dotek, nekloužou a jsou prakticky nezničitelné. Tyto kryty jsou zároveň pružné a při pádu tlumí nárazy.

Jsou poměrně tenké, takže nezvětšují rozměry telefonu a přesně kopírují jeho tvar. Jsou proto vhodné pro lidi, kteří mají v oblibě minimalismus a nemají rádi mohutné obaly.

Nevýhodou je, že nechrání displej, proto je doplňte tvrzeným sklem nebo fólií.

Kůže

Kožený kryt se příjemně drží v ruce, je kvalitní a má nadčasový vzhled. Často je najdete ve formě připomínající knížku nebo diář. Tomuto typu se říká flipové pouzdro a je velmi oblíbené mezi podnikateli. Většina takových pouzder je vybavena přihrádkami na karty nebo vizitky.

Velkou výhodou kůže je její přirozená trvanlivost, která překoná většinu syntetických materiálů. Kůže si déle drží svůj pěkný vzhled, je přirozeně pružná a pevná. Budete-li se o ni dobře starat a ošetřovat ji vhodnými přípravky, pravděpodobně vydrží déle než váš telefon.

Dřevo

Dřevěné obaly se hodí pro milovníky přírody, ale v oblibě je mají také vyznavači klasického či minimalistického stylu.

Výhodou dřevěného vzhledu je, že prakticky nikdy nevyjde z módy. Navíc dřevěné motivy jsou vždy jedinečné – přesně tak, jako je jedinečný každý strom. Díky přirozené kresbě dřeva totiž nikdy nenajdete dva identické obaly.

Kromě toho dřevěné obaly mají často vygravírované zajímavé motivy, například v podobě jelena, aztéckého kalendáře, lapače snů či kompasu, které dodávají dřevěnému designu jedinečný podtón.

Plast

Plast je pevnější, ale méně ohebný než silikon. Jeho výhodou je, že je tenký a lehký, ale přesto mobil dobře chrání před nečistotami, prachem i škrábanci.

Kvalitnější plastová pouzdra na chytré telefony jsou dnes většinou vyrobena z pokrokového TPU materiálu, který je flexibilní, ale zároveň také velmi odolný.

Přehledné plastové obaly nechají pěkně vyniknout hlavně design vašeho telefonu. Ti odvážnější můžou zvolit křiklavé barvy a netradiční vzory nebo si vytvořit vlastní grafický návrh.

Komentáře nejsou povoleny.