Zavřít reklamu

Jak se díky technologiím zjednodušilo investování?

Komerční sdělení

27. 4. 2022    

Dříve bylo investování pouze pro vyvolenou skupinu, která rozuměla jednotlivým investičním produktům a měla k nim přístup. Většině ostatních lidí se o investování mohlo jenom zdát. Stejně jako v mnoha jiných oblastech, toto díky moderním technologiím už není pravda a své štěstí a schopnosti zde může vyzkoušet každý.

Jakým způsobem se investování změnilo díky technologiím

Ve všech odvětvích je hlavním přínosem moderních technologií to, že umožňují přístup k daným aktivitám mnohem více lidem než tomu tak bylo dříve. 

Přístup k informacím

Prvním předpokladem k tomu, aby lidé mohli investovat, je vědět, že taková možnost existuje a jak investování funguje. V dnešní době lze na internetu shromáždit úžasné množství informací, tipů, doporučení a zkušeností.

Marketingová komunikace B2C v tomto trendu sehrála také klíčovou roli, protože společnosti, které chtějí zprostředkovat investování, najednou mohou mnohem lépe komunikovat se zákazníky. Reklama sice sotva může být pokládána za nejlepší zdroj informací, ale v první řadě musíte vědět, že určitá služba existuje a až pak si můžete začít zjišťovat více.

Mnoho lidí od investování odrazuje také to, že si nejsou jistí, do kterých akcií by měli investovat a které jsou nejvýnosnější. Ani tyto informace již ovšem není obtížné získat, na dotaz ‘nejlepší české akcie’ google ihned nabídne nepřeberné množství zdrojů dat.

Noví hráči ve světě investování

V dnešní době již není k nákupu akcií potřeba dojít na burzu. Nejedna platforma na investování nabízí možnost udělat vše z pohodlí z domova a navíc nabízí i možnost zadávat chytré příkazy, které se provedou pouze v případě, že se naplní určité podmínky. Můžete nastavit automatické převody, nakupovat či prodávat ve chvíli, kdy akcie dosáhne určité hodnoty, a mnoho dalších.

Investování je přístupné stále většímu množství lidí také díky tomu, že si mohou koupit pouze zlomek akcie. Dříve bylo možné koupit akcie pouze “celé”, dnes některé platformy umožňují investovat pouze vámi zvolené množství peněz, za které tak získate zlomkovou část vybrané akcie. 

Opomínat bychom samozřejmě neměli ani kryptoměny, které představují nový způsob investování s vysokým rizikem a také možností velmi vysokého zisku. 

Neomezený přístup kdykoliv a kdekoliv

Snad největší změnou, kterou moderní technologie způsobily ve světě investování, je jejich neustálá dostupnost. Jak si stojíte se svými investicemi můžete kontrolovat a ovlivňovat pomocí chytrého telefonu ať jste kdekoliv. Nabízí to úžasnou možnost reagovat v tu nejvhodnější dobu, stejně jako to ovšem přináší riziko toho, že ani na chvíli nepustíte své akcie z mysli a bude je neustále kontrolovat.

S novými příležitostmi přicházejí i nová rizika

Moderní technologie přinesly nové možnosti investování a otevřely dveře do tohoto světa i lidem, kteří by si investování za normálních okolností nemohli dovolit anebo by měli tak málo informací, že by se o to nepokusili. Investice jsou skvělým způsobem jak peníze nechat vydělávat místo toho, aby ztrácely svou hodnotu na bankovním účtu. 

Zároveň je ale potřeba si dávat pozor, kam peníze investujete a jakou platformu si vyberete. Více příležitostí se neotevřelo jenom pro lidi, kteří chtějí své peníze investovat, ale také pro ty, kteří chtějí situace využít a obohatit se na úkor těch, kdo se na investičním trhu neorientují. I zde platí přísloví “dvakrát měř, jednou řež”.