Zavřít reklamu

Jak by mohlo vypadat GTA VI a kdy se ho už konečně dočkáme?

Jak by mohl vypadat další díl ze série Grand Theft Auto?

22. 9. 2017    

Jsou to již čtyři roky od vydání konzolové verze GTA V z legendární herní série Grand Theft Auto. Titul s označením „Five“ se na trh dostal v roce 2013, a to pro konzole PS3 a Xbox 360. O rok později byla hra dostupná pro PS4 a Xbox One. Zprvu nebylo vůbec jisté, jestli se hra vůbec dostane na PC a samotní Rockstaři se do toho zrovna moc nehrnuli. I přesto se to nakonec podařilo, a tak teprve před dvěma lety se GTA V objevilo na PC.

Po vydání GTA V se pomalu začalo objevovat spoustu spekulací a domněnek, které by snad měly dokázat, že samotné GTA VI je v přípravě. Setkat se můžete třeba se snímky, které na první pohled můžou vypadat věrohodně, bohužel ale po čase zjistíte, že se jedná pouze o mód, díky němuž je možné vyždímat z grafiku v GTA V a přeměnit ji k nepoznání. Jeden čas se ale objevovaly i zprávy, o kterých mluvily i významné herní magazíny, a tak se zprávy zdály pravdivé. Později se ale ukázalo, že se jedná pouze o nějakou chybu, která vyvolala zbytečný boom.

Kdy a kde by se to mohlo odehrávat?

Hlavní a zásadní otázka je to, kde se samotné GTA VI bude odehrávat. Objevily se takové nápady, že by se třeba vůbec nemuselo jednat o USA a GTA VI by se tak mohlo podívat i do nějakých exotičtějších lokací, což by mohlo být příjemnou změnou, nebo také obrovskou katastrofou. Podle mě je však nejlepší myšlenka spojení herních světů z předchozích sérií, čímž by vznikla obrovská mapa. Vedle Los Santos a okolí by se tak objevilo Liberty City a Vice City, což by bylo naprosto úžasné.

Druhou neznámou se stává časové zasazení samotné hry a příběhu. Určitě můžeme vyloučit pravěk, starověk či středověk. I když by to taky nemuselo být zlé, tak si asi jen těžko dokážeme představit vloupačky do jeskyní, ze kterých byste mohli ukradnout jen kosti nebo kameny. Proto se budeme raději držet minimálně u novověku. Nabízí se tedy období 40. let minulého století, kdy vzkvétala americká mafie, nebo zkrátka zůstaneme v dnešní době 21. století, neboť vzdálená budoucnost nejspíše také nepřichází v úvahu.

Hlavní postava

Tady bych určitě nezůstával pouze u jedné postavy. Tři hlavní postavy, které nabízí GTA V, není vůbec špatný nápad. Hra se tak stává mnohem zajímavější a nestane se třeba to, že hlavní postava začne po čase nudit. Nehledě na to se tak i výrazně docílí delšího hraní samotného příběhu, což je fajn.

Pokud bychom tedy spojili předchozí herní světy do jednoho obrovského světa, proč bychom tedy nemohli vzít i všechny hlavní postavy, a pak za ně hrát? Místo třech postav bychom si mohli vybírat alespoň mezi pěti různými postavami. Možná by z toho byla obrovská akce plná zábavy, a nebo jen obrovský guláš přibližující se spíše k The Sims.

Realita je bohužel jinde

Přestože některé domněnky či spekulace můžou vypadat skvěle a mohou působit sebevíc věrohodně, bohužel GTA VI je stále jeden velký otazník. Nikdo přesně neví, jestli je vůbec v přípravě a tvůrci z Rockstar Games nejspíše ani nemají, skrze Red Dead Redemption 2, na něco takového pomyšlení. Když se ale na to podíváme tak, že GTA V stále žije díky GTA Online, jenž stále hraje obrovský počet lidí, tak vymýšlení nového dílu nemá vůbec žádný smysl. Nebo snad ano? Co si o tom myslíte vy? Povězte nám vaše nápady do komentářů.