Zavřít reklamu

Intel chystá zcela nové typy procesorů Ocean Cove

Společnost Intel chystá nové typy procesorů, které nesou označení Ocean Cove.

2. 5. 2018    

Společnost Intel chystá významnou změnu ve své produktové řadě procesorů. Dle posledních informací se totiž společnost rozhodla ukončit řadu Intel Core a připravuje se zcela nové portfolio. Procesory zcela nové řady mají zatím označení Intel Ocean Cove. Po dlouhých letech by tak Intel přikročil k zásadní změně své nabídky.

Ocean Cove je zatím krycí jméno pro novou řadu, která aktuálně shání velmi zkušené odborníky a inženýry, aby mohla naplno pracovat na vývoji. Takzvané monolitické procesory, kterými jsou právě Intel Core budou nahrazeny pokročilejší technologií. Intel má právě 10nm linky v oregonské továrně Hillsboro, kde probíhá ten nejpokročilejší vývoj a ostatně i tam inzeráty směřují.

Rozhodně to neznamená, že bychom již koncem roku mohli novou technologii vyhlížet. Dle prognóz by aktuální řadu s označením Kaby Lake, měla nahradit Alder Lake. Po ní by teprve okolo roku 2021 mohla dorazit Ocean Cove se zcela novými procesory. Mělo by se jednat o vícečipová řešení, která budou spojena technologií EMIB. Bude se tedy jednat o soustavu malých čipů, které budou propojeny do větších celků.

Pro zajímavost můžeme zmínit, že do svého týmu nalákal Intel zkušeného inženýra Jima Kellera. Ten pracoval dlouhé roky pro AMD na jejich procesorových řadách. Pro porovnání, jeho práce na procesorech, které dorazily v minulém roce, začala již roku 2012. Nikdo však neví, jak dlouho jsou nové procesory ve vývoji. Dle předpokladů by díky zázemí, financím a možnostem, měl být Intel schopen procesory uvést na trh dříve, než jeho konkurent z AMD.

Konkurence také nespí a připravuje nové procesory. O AMD Ryzen 7 2700X jsme vás informovali včera.

Zdroj: Wccftech.com