Zavřít reklamu

Intel bude již brzy konkurovat značkám AMD a Nvidia na trhu s grafickými kartami

Podaří se Intelu konkurovat AMD a Nvidii?

13. 6. 2018     Zdroj

Výkonný ředitel Intelu, Brian Krzanich, se zmínil o budoucnosti Intelu. Minulý týden se s námi podělil o opravdu zajímavou zprávu. Intel by měl konkurovat na trhu s grafickými kartami již do několika málo let, pravděpodobně už v roce 2020. Přesně rok 2020 by měl být pro Intel velkým rokem, jelikož by měla světlo světa spatřit vůbec první externí grafická karta od Intelu.

Některé spekulace, které se objevily již pár měsíců zpět, naznačovaly, že bychom se nových grafických karet od Intelu mohli dočkat již na CES 2019. Je dost možné, že se právě na CES 2019 dočkáme představení grafických karet, s největší pravděpodobností je ale Intel nevypustí na trh. Abychom si po boku AMD a Nvidie mohli vybrat také grafickou kartu od Intelu, budeme si ještě minimálně dva roky muset počkat.

V listopadu roku 2017 se v Intelu objevil Raja Koduri, který usilovně pracuje na designu grafických karet. Pokud je vám tohle jméno povědomé, není to náhoda. Raja Koduri totiž předtím pracoval v grafickém oddělení v konkurenční společnosti AMD, a to hlavně pro rozvoj značky Radeon. Nyní tomu už ale tak není a Raja Koduri pomáhá Intelu, což se určitě velice brzy projeví.

Aby se grafický čip dopracoval k úplně dokonalosti, je k tomu většinou potřeba tři roky. Intel by to ale měl zvládnout již za roky dva, tzn. jak už jsme si výše uvedli, v roce 2020. Jestli to zvládne nebo ne, to se musíme nechat překvapit. Intel se prozatím ani nezmínil o tom, jakým směrem bude své grafické karty směrovat. Bude se jednat o GPU pro hry, nebo pro grafickou práci? Taktéž netušíme, alespoň prozatím…

Někteří lidé zcela oprávněně o „Intelovských grafikách“ pochybují. Vybudovat grafické čipy od úplného základu totiž není nic jednoduchého. Společnost Intel musí na první pokus vybudovat výkonnost a efektivitu na podobnou úroveň, jako má AMD či Nvidia. Na první pokus jsou tyto cíle doopravdy velice vysoké a bude zajímavé sledovat, jak se s tím Intel popere. Prozatím tedy necháme na trhu s grafickými kartami kralovat AMD a Nvidii – kdo ale ví, třeba se za pár let karty obrátí.