Zavřít reklamu

inFamous 2 – Preview

Rozpolcené Infamous 2 v našich dojmech

20. 7. 2010    

První díl inFamous se bez jakékoliv reklamy na trhu prosadil naprosto luxusně. Neotřelá hratelnost, dokonalý příběh a parádní hlavní hrdina. Upřímně na samotný vrchol tomuto titulu chybělo jen velice málo. Ale každý příběh jednou končí, někdy však končí jen proto, aby ten další mohl začít. Stejně tak tomu bude i u inFamous 2. Dnes navíc není snadné vytvořit superhrdinu, který by nebyl inspirován některým jiným v inFamous se však podařilo stvořit Colea!

Postav se svému strachu nebo zemřeš!

Dvojka slibuje ohromné a parádní město. Navíc pokud jste viděli úvodní videa a obrázky je vám jasné, že hlavní hrdina Cole je navždy pryč. Omyl jako hrom! Jde o jednu a tatáž osobu. Cole se vrací ve zcela změněné image, a co si budeme nalhávat i s vlasy vypadá stále dobře. Co je však velmi zajímavé, tak to je fakt, že Coleovi schopnosti z prvního dílu i nadále přetrvávají a vy se tedy stáváte téměř neporazitelným, ale je tomu skutečně tak? Nebuďte si tím tak jistí. Co bychom však mohli vytknout, tak to je rozhodnutí autorů, aby Colea nadaboval jiný herec. Možná že Kessler už je pryč, ale váš úhlavní nepřítel zdaleka ne. Můžete tomu říkat, jak chcete, ale všichni ví, o co se jedná, když se řekne Beast. Tato podivná existence (temný netvor) se s vámi na počátku hry utká a Cole utrží velkou porážku. Je načase se lépe připravit, protože zde hrozí katastrofa celého města a i jiných. Zde však dochází k neuvěřitelnému zvratu. V čase se přesune Kessler a místo toho, aby s vámi bojoval, vypluje na povrch pravda, že ve skutečnosti vás celý první díl připravoval na tuto strašlivou bitvu. Je načase se vycvičit proti tomuto zlu a kde jinde začít, než v samotném New Marais, kde bylo stvořeno Ray Shere. inFamous 2 začíná!

Dvojka – temnější, dospělejší, silnější

Co je však hlavní průserem celé zápletky, tak to jednoznačně schopnost Beast najít si vás. V okamžiku kdy Cole nabere nové síly a schopnosti, vždy se někde objeví Beast a pokusí se s ním utkat. Je totiž nadmíru jasné, že pouze Cole MacGrath je schopný Beast zničit. Ať se snažíte sebevíc, dokážete zlepšit své schopnosti až do maxima, Beast se vás pokusí zastavit a zničit jednou provždy, protože poté mu nebude stát v cestě zhola nic. Poněkud více se bude klást důraz na emoce hlavní postavy a jejího okolí, protože jedině tak se dokáže dvojka přiblížit skutečně emocionálnímu vypětí, známému z kvalitních filmů. Dojde také na zcela nové úhly a střihy kamery a co bude pro stránku hratelnosti nejdůležitější, tak určitě zjištění, že nyní se po ulicích New Marais pohybuje zhruba dvojnásobek lidí, co v díle prvním. V každé předělové scéně uvidíte, že se Beast přibližuje k městu a vaše zkáze se blíží. Je vůbec možnost to přežít?

Z bláta do louže

Beast ale nebude jediným vaším nepřítelem. Proti vám bude stát i spousta mutantů a v neposlední řadě i kriminálníci. Těm se totiž podaří získat speciální schopnosti stejného druhu, jako máte vy a to je teprve akce. Víc superhrdinů v jednom městě, to opravdu není dobré a brzy si toho budete více než vědomi. K jejich vyřízení už nebudou stačit obvyklé blesky a výboje, ale tentokrát to vypadá, že Cole zvládl i umění ledu, který bude využívat ve svůj prospěch. Nebude chybět ani boj zblízka a ten by měl dostát zásadních změn. Cole si totiž někde pořídil ocelovou trubku, kterou nabil elektřinou a po celou dobu vám bude k dispozici a řekněme si upřímně, kdo by chtěl dostat po tlamě a poté být probíjen? Mluví se také o tom, že by se měla dostavit schopnost jakási schopnost létání a jak bylo vidět z traileru, Cole umí i grindovat za pomoci elekřiny po stěnách budov. Šílené? Možná! Hratelné? Určitě!

Kandidát na hru příštího roku

Jak již bylo naznačeno, tak město bude větší, komplexnější, pestřejší a živější. Díky francouzské architektuře se dočkáme spousty zajímavých staveb s různými zákoutími, balkóny, výklenky a římsami. Dočkáme se i záhadného hřbitova a těsně za městem také bažin plných krokodýlů. Prostředí tedy bude rozhodně variabilnější, než v prvním díle, kde jsme se dočkali pouze trosek a neustálého chaosu. Ve hře je zasazen i systém karmy, jako tomu bylo u dílu prvního, ale tentokrát vaše rozhodnutí mají mít větší vliv na celkový dopad příběhu, který může být zakončen dvěma způsoby. Kromě toho se prý vrátí i Zeke, jenž měl takovou nemilou rozmíšku s Colem již minule. Uvidíme, jak se rozhodne on sám přispět do děje. Autoři ze Sucker Punch také veřejně poděkovali studiu Naughty Dog (Crash Bandicoot, Jak and Daxter a Uncharted) za vynikající spolupráci a hlavně pomoc. Je všeobecně známo, že Naughty Dog jsou v práci s Playstationem 3 opravdu mistři, a tak se grafika posouvá mnohem dále, než byl Uncharted: Among Thieves a dokonce i spousta nových prvků pocházela z hlav tohoto studia. Už podle těchto informací to vypadá, že by inFamous 2 měl hravě překonat laťku dvou milionů prodaných kusů, které utržila jednička. Hlavní postava novější, silnější, váš úhlavní soupeř větší obludnější a šílenější a město hezčí, větší a variabilnější. Tajně se mluví i o multiplayeru o něm však žádné podrobnosti nevíme, takže musíme vyčkat. Tady se nebojíme neúspěchu. inFamous 2 vyjde v první polovině roku 2011 exkluzivně pro konzoli Playstation 3. Tipujeme květen, jako před dvěma lety.