Zavřít reklamu

Hrydnes.cz – Hry pro dívky

Na Hrydnes.cz najdete ty nejlepší hry pro dívky.

4. 10. 2012    

Online hry pro dívky

Na první pohled by se mohlo zdát, že herní svět je doménou mužů a chlapců. Naštěstí tu jsou herní portály jako hrydnes.cz, které se soustředí především na tu hezčí a milejší půlku světa. Ve hrách na tomto webu je důraz kladen na zábavnost, ne na násilí, což ale neznamená, že by se na něm nemohli do syta vyřádit i kluci.

Vaření, poníci a růžová

Nadpis chtěl pouze předeslat, že hry pro dívky jsou opravdu úplně jiné, než hry primárně zaměřené na kluky. Nemusejí být nutně růžové, ani obsahovat poníky, ale často tomu tak opravdu je. Většina her na webu hrydnes.cz je prostě zaměřena na něžné pohlaví. Je libo oblékat dívčí idoly jako je Hannah Montana, nebo Selena Gomez? Děvčatům ale nelze křivdit, i ony si občas rády zahrají hry, nad kterými by ani chlapci noc neohrnuly. Závodní hry, sjíždění prudkých kopců na snowboardu, nebo třeba napínavý útěk z vězení, to přece zabaví chlapce i dívky.

Tip: Je však třeba i říct, že se v poslední době čím dál víc hovoří o digitální rovnováze a omezování času u obrazovek mobilů a počítačů. Pokud chcete, aby vaše děti trávili více času v reálném světě, může dávat smysl sáhnout i po některé z deskových her pro děti. Většinu podobných titulů si užije celá rodina, a tak se hraní společenských her může stát příležitostí strávit trochu času pohromadě.

Nesmíme zapomenout ani na asi nejoblíbenější žánr flashových her, takzvané Tower defense hry, ve kterých jde o to nenechat projít nepřátele přes herní pole. Za tím účelem hráč staví různé obranné věže (podle zasazení hry i úplně jiné věci, vždy však za účelem zastavení a zničení nepřátel), které střílejí/mlátí nepřátele, nebo na ně působí různými dalšími efekty, jako je zpomalení pohybu. Asi nejoblíbenější Tower defense hrou na hrydnes.cz je Claytus Hood, ve kterém musíte svou zahrádku uchránit před nejrůznější havětí, v čele s krtky a obtížným hmyzem.

I dívky si občas rády zařádí

Aby si i dívky mohly vybít trochu toho nahromaděného stresu, najdou na portálu i hry, kde místo závodění a oblékání hraje prim akce. Děvčata se tak mohou vžít do kůže sympaťáka Indiany Jonese, nebo si zahrát bojovku Arm of Revenge, ve které je hlavní náplní mlácení rozmanitých nepřátel a skákání po temných úrovních vyvedených v detailní 2D grafice.