Zavřít reklamu

Hry, na které jsme se už zapomněli těšit

Těšíme se na ně stále, ale kdy vyjdou, to nevíme.

29. 9. 2020    

V záplavě ohlašování titulů nové generace může člověk zapomenout na řadu dávno oznámených her, které jsou pořád ve vývoji, ale na které by vydavatelé jakoby zapomněli. Odložené hry jsou zkázou herního průmyslu. Největší projekty, které se musí od nuly překopávat, nebo jejich vývoj nepokračuje takovým tempem, aby se sebevědomě ukázali světu, jsme pro vás uspořádali do neseřazeného seznamu.

Beyond Good and Evil 2
Platformy: PC, Playstation 5, Xbox Series X
Ohlášeno: 2008
Datum vydání: Ve hvězdách

Vývoj pokračování Beyond Good and Evil se táhne neuvěřitelných dvanáct let. Původně mělo jít o čistě příběhovou hru, ta se ale během vývoje proměnila v mnohem ambicióznější projekt. Vývojáři z Ubisoft Montpellier nyní tvoří obrovskou hru, ve které hráči budou svou postavu vést ze dna společenských žebříčků až na vrchol. To vše bude probíhat ve vesmíru plném předpřipravených, ale z větší části procedurálně generovaných planet a unikátních kultur.

Druhý Beyond Good and Evil bude vyžadovat neustále připojení k internetu ke stahování různých assetů a aktivování rozlehlých, celosvětových událostí. Poslední informace jsme po dlouhém tichu zaznamenali v červenci, kdy vývojáři fanoušky ujistili, že se na hře stále pracuje, není ovšem stále v takovém stavu, ve kterém by ji mohli vypustit do předběžného přístupu, s nímž se počítá už od počátku vývoje.

Skull and Bones
Platformy: PC, Playstation 5, Xbox Series X
Oznámeno: E3 2017
Datum vydání: Zeptejte se Bludného Holanďana

Pirátská open-world hra Skull and Bones se připomněla minulý měsíc, kdy Ubisoft cítil potřebu vyjasnit, že se žádných nových ukázek ze hry nedočkáme na zářijovém Ubisoft Forward. K tomu francouzský vydavatel ovšem přidal informaci, že hra se během zdlouhavého vývoje kompletně přepracovala, a že půjde o jednu z prvních „AAAA“ her. Společně s druhým Beyond Good and Evil tak Ubisoft kutí rovnou dvě extrémně ambiciózní hry.

Původně odhalený gameplay se měl těžce inspirovat námořními bitvami ze série Assassin’s Creed. O nové podobě Skull and Bones zatím nic konkrétního nevíme. Oznámení o „čtyřáčkovosti“ však dává vědět, že se hra snad vzdálí jednoduchému bojovému systému assassinovských her.

The Settlers
Platformy: PC
Oznámeno: Gamescom 2018
Datum vydání: Až se usadí prach

Oznámen v roce 2018 ku příležitosti 25letého výročí původní strategie, remake The Settlers byl odložen zatím na neurčito. Vývojáři z Ubisoft Blue Byte citují jako důvod k odkladu zpětnou vazbu od fanoušků série. Nová verze budovatelské strategie totiž měla původně nabídnout celé množství nových herních mechanik, se kterými zřejmě hráči, odchovaní původní sérií, nebyli zcela spokojení.

Noví The Settlers měli původně nabídnout možnost hrát kampaň v kooperativním režimu s dalším osadníkem, multiplayerový Skirmish mód a co nejvěrnější oživení herního světa s pomocí enginu Snowdrop. Co z ostatních plánovaných mechanik ve hře zůstane, se dle slov vývojářů dozvíme dostatečně včas.

The Wolf Among Us 2
Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One, Switch
Oznámeno: Game Awards 2019
Datum vydání: Až budou prasata létat

Poté co se studio Telltale, stojící za prvním Wolf Among Us, rozpustilo díky finančním problémům, převzalo některé jeho značky LCG Entertaintment. Pod jménem rozpadlého studia začalo pokračovat v herním byznysu a na minulých Game Awards překvapivě oznámilo pokračování skvělého Wolf Among Us.

Společně s oznámením přišel nicneříkající teaser bez jakéhokoliv data vydání. Od té doby jsme se nic nového o připravované adventuře nedozvěděli. Můžeme se jen těšit z faktu, že příběh Big Bad Wolfa snad dohrajeme do konce, a že tradice „telltalovek“ bude stále v budoucnu stále pokračovat, i když ne v takové míře jako za jejich zlatých časů.

Babylon’s Fall
Platformy: PC, Playstation 4
Oznámeno: E3 2018
Datum vydání: Kdo ví

Tak trocuhu jsme doufali, že se dozvíme něco víc o Babylon’s Fall během letošního Tokyo Games Show. Nestalo se. Studio Platinum Games, které chrlí jednu pecku za druhou (např. Bayonetta, NieR: Automata), o hře už dlouho mlčí, ujišťuje ale že je stále v plném vývoji. Vzhledem k historii studia můžeme čekat vytříbený soubojový systém. Na více detailů si ale ještě chvíli počkáme.

Elden Ring
Platformy: PC, Playstation 5, Xbox Series X
Oznámeno: E3 2019
Datum vydání: Kdy že měl vyjít další díl Písně ledu a ohně?

Spojení vývojářů z FromSoftware (Dark Souls, Sekiro: Shadows Die Twice) a spisovatele George R. R. Martina (Hra o trůny) je splněním snu mnoha fanoušků. Klasická hratelnost soulslike her od tvůrců žánru přivede na svět společně s Martinovým talentem pro tvorbu zajímavých světů a narativů určitě unikátní herní záležitost. Martin ovšem určitě není znám plněním termínů vydání svých knih. O Elden Ring tak kromě domněnek z teaseru vůbec nic nevíme. Datum vydání vydavatel raději ani nenazanačil.