Zavřít reklamu

Hra Sekiro: Shadows Die Twice se měla stát novým titulem Tenchu

Sekiro: Shadows Die Twice mělo být původně dalším dílem série Tenchu.

30. 8. 2018     Zdroj

Studio From Software nyní uveřejnilo zajímavou novinku ohledně hry Sekiro: Shadows Die Twice. Tato hra měla být původně něčím jiným. Lze si povšimnout, že stylizace hry připomíná jednu z původních značek studia, a to Tenchu.

Sekiro mělo být původně dalším dílem série Tenchu

Ostatně když vyšel první teaser na hru, tak si spousta hráčů myslela, že by mohlo jít o pokračování série Tenchu. Nyní potvrdil Yasuhiro Kitao, že tomu tak mělo být. Tvůrci chtěli vytvořit hru, která bude odlišnější od jejich poslední tvorby a zvažovali návrat k této značce. Kitao k tomu řekl: “Když jsme chtěli vytvořit něco odlišného od série Dark Souls a dalších našich titulů, mysleli jsme, že by bylo zajímavé udělat hru zasazenou do Japonska. Z toho jsme pak začali směřovat k hlavnímu hrdinovi jakožto k nindžovi. Tenchu v tomto směru už má nějakou historii, takže to byl vlastně původní impuls pro vývoj takového projektu.“

Časem se však hra jaksi osamostatnila a stála na vlastních základech. K tomu došlo v průběhu vývoje, až bylo nakonec rozhodnuto, že půjde o zcela novou značku. Nevylučuje to možnost, že by se Tenchu jednou nemohlo ještě vrátit. Tyto možnosti tu stále jsou.

Sekiro: Shadows Die Twice vyjde 22. března pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Jen je škoda, že se nedočká české lokalizace.