Zavřít reklamu

Hra o kontrole pandemického viru si dělá legraci z Donalda Trumpa

Donald Trump ve hře roznáší nebezpečný virus.

12. 2. 2021    

O Viral Days, hře, ve které dostanete na starost úspěšně zřídit epidemii nakažlivé nemoci, jsme už před nějakou dobou psali (naší novinku si můžete přečíst zde). Autoři hry se očividně rádi zabývají aktuálními tématy, protože nyní se v její menší verzi, Viral Leaders, můžete setkat se speciální události, která komentuje probíhající impeachment amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Viral Days z jistě míry určitě vznikly z podnětu neúspěšného zvládání epidemie v různých částech světa. V USA vysílal dezinformace mezi veřejnost sám prezident. Vzpomeňme například o jeho výrok ohledně ÚV záření a bělidla, dvou zaručených léků na Covid. Trump nyní jako bývalý prezident stále čelí možnosti impeachmentu a Viral Leaders si nebojí na jeho účet přisadit. Prezidenta, obviěnného z porušení prezidentské přísahy, tak můžete ve hře vidět jako plačící děcko.

Kromě Trumpa se ve hře vyskytuje i další legrační politická postavička, britský premiér Boris Johnson. Viral Leaders nabízí tři herní dny hratelnosti nabité satirou a fungují spíše než jako samostatní hra jako demoverze k Viral Days. Viral Leaders můžete stahovat na Google Play i na App Storu.