Zavřít reklamu

Hra DayZ je dostupná v programu Game Preview pro Xbox One

DayZ se dostává do programu Game Preview pro konzoli Xbox One.

31. 8. 2018     Zdroj

DayZ, populární survival akce od českého herního studia Bohemia Interactive, je nově dostupná v rámci Game Preview pro Xbox. Po původním oznámení dostupnosti titulu během Inside Xbox show vysílaném z letošního ročníku veletrhu Gamescom se přidává také informace o ceně, která bude 39.99 dolarů. Hra bude dostupná po celém světě s výjimkou Číny, Japonska a Jižní Korey.

DayZ je nově přístupná v Game Preview pro Xbox

DayZ bylo původně určeno pro platformu PC, na níž se brzy přesune z režimu Early Access Alpha do fáze BETA a do konce roku se dočká i vydání plnohodnotně verze 1.0. Vydání plné verze pro konzole Xbox a také PlayStation 4 je naplánováno na první kvartál roku 2019.

Postsovětský stát Chernarus je zasažen neznámým virem, jímž se nakazila většina obyvatel a změnila se tak v agresivní nestvůry. Náročný boj o cenné zdroje vnesl mnoho násilí mezi poslední přeživší a způsobil tak zánik posledních zbytků známé civilizace. Hráč se vtělí do role jednoho z mála imunních vůči virové nákaze a je jen na něm, jak daleko zajde na cestě za přežitím.

DayZ je sandboxovou online hrou, která zaznamenala obrovský úspěch na platformě PC a pomohla tak zformovat nový žánr. Nově se dostává také na konzole Xbox a Playstation 4.

Titul umožňuje hrát současně až 60 hráčům na jednom serveru a nabídne nenaskriptované scénáře, které hráče dokonale vtáhnou do postapokalyptického prostředí a postaví jej před jediný cíl: přežít co nejdéle v rozlehlé pustině, která neodpouští žádnou chybu.