Zavřít reklamu

Hitman Go: Definitive Edition – Recenze

Hitman GO: Definitive Edition ukazuje že i hra určená pro mobily může obstát na hlavních platformách.

7. 3. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Hitman GO je původně vyloženě mobilní hra, která tehdy podpořila vydání hry Hitman: Absolution. Jelikož zřejmě port nezabral příliš času a financí, rozhodl se vydavatel Square Enix, že hru upraví i pro konzole současné generace a PC. Cena je poměrně příznivá, hra nabízí logickou výzvu, tak proč ne? Pojďme se mrknout jak Hitman Go obstál v Definitive edici.

Hitman GO: Definitive Edition_20160229203455

Je to jako hrát šachy

Hitman Go je vytvořen tak že působí jako desková hra s figurkami. Máte před sebou herní pole, na němž se pohybují figurky. Těch je tu několik druhů. Sem tam nějaký civilista, poté Hitman, strážní ve žlutém, zeleném, červeném či modrém oblečení. Následně zde také najdete několik jednotek, které mají například psi, nože či střelné zbraně.

Stejně jako když hrajete šachy, tak zde se posouváte po jednom tahu, přičemž společně s vámi se hýbe i zbytek veškerého pole. Pokud se tedy nepohnete, máte jistotu, že se nic jiného taktéž hýbat nebude. Upřímně první levely jsem prošel velmi snadno a říkal jsem si, že na tom vlastně nic není a hru budu mít za hodinku hotovou. Omyl!

Hitman GO: Definitive Edition_20160301003728

Napětí se stupňuje

Hra se postupně vystupňuje do vyšší obtížnosti. Najednou je herní pole mnohem větší je, na něm mnohem více strážných a různých nástrah a vy tak musíte vážit každý krok a najednou budete muset misi opakovat i několikrát abyste se dostali na konec. Základem úspěchu je dostat se do cíle. Ale po prvních pár misích se po vás bude vyžadovat mnohem více.

Přibývají také challenge. Najednou je tedy nutné sebrat kufřík, který se v misi nachází, či zabít veškeré nepřátele, vyhnout se psům, nikoho nezabít a dokonce misi dokončit pod určitý počet tahů. To už není tak snadná záležitost. Nicméně následně zjistíte, že není nutné vše splnit najednou, a tak se k jednotlivým challengům můžete vracet.

Hitman GO: Definitive Edition_20160302115919

Pokaždé trochu jinak

Celá hra je rozdělena do velkých lokací a v nich najdete jednotlivé levely. Povětšinou jich je 15. Výjimkou jsou lokace, které jsou inspirované některou z her série. Vždy uprostřed a na konci lokace se nachází hlavní cíle, které je třeba odstranit. Každá z lokací má svůj unikátní feeling a také jinak situovanou ochranku.

Pokud jde o zpracování to je moc pěkné a vážně připomíná stolní deskovou hru. Ostatně i leveldesign je velmi povedený. Co však hře nedokážu odpustit, tak jsou nesmírně otravné skladby, které se pak opakují stále dokola. Potěší vás určitě fakt, že pokud se dostanete k hlavnímu cíli v dané lokaci, tak vám v pozadí hraje Ave Maria z Hitman: Blood Money.

Hitman GO: Definitive Edition_20160229233513

Hitman Go: Definitive Edition je velice dobrou logickou hrou. Dokonce se dá říci, že v rámci žánru až příliš dobrou. Můžeme rozhodně doporučit každému, kdo rád potrápí mozkové závity.

Hitman Go: Definitive Edition neobsahuje žádnou formu české lokalizace

Klady

- hratelnost
- je třeba přemýšlet
- znovuhratelnost

Zápory

- žádné novinky
- hudba

Hodnocení: 70%