Zavřít reklamu

Herní ovladač k Xboxu by mohl jít v budoucnu daleko lépe přizpůsobit

Štve vás současná podoba ovladače k Xboxu? V budoucnu byste si jí mohli upravovat k obrazu svému.

20. 11. 2018     Zdroj

Microsoft

Herní ovladače pro Xbox jsou celosvětově považovány za jedny z nejlepších, ne-li nejlepší na světě. Microsoftu se v nich totiž podařila skloubit perfektní ergonomie spolu s parádním rozložením tlačítek, slušnou výdrží baterie, skvělým dosahem či líbivým designem. Ani to mu však pravděpodobně nestačí a své perfektní ovladače chce ještě zdokonalit. 

U amerického patentového úřadu přistála nová patentová přihláška, které pojednává o ovladači s odnímatelnými částmi. Jinými slovy, Microsoft podle ní koketuje s myšlenkou, že některé prvky ovladače by mohly být zkrátka a jednoduše vyměnitelné za jiné, čímž by jste si mohl gamepad daleko lépe přizpůsobit k obrazu svému. Máte rádi určitý typ tlačítek či naopak dáváte přednost jiným páčkám? Žádný problém. Vše stačí jednoduše odebrat a připojit si své oblíbené prvky. 

Myšlenka úpravy gamepadu dle vlastní potřeby je určitě skvělá a nejeden z nás by jí ocenil. Herní zážitek by se totiž mohl dostat s ovladačem, který byste si vytvořili přesně na míru, na zcela novou úroveň. Otázkou však zůstává, kolik by si Microsoft za náhradní prvky ke gamepadu účtoval a zda by i samotný ovladač nestál příliš mnoho peněz. Vysoká cena by totiž zaručeně mnohé hráče odradila a raději by si znovu navykli na klasiku, kterou chrlí po milionech továrny Microsoftu. 

Nechme se tedy překvapit, zda v budoucnu s podobnou hračkou Microsoft skutečně přijde. Podobných patentů si totiž registrují technologičtí giganti každoročně obrovské množství a jen zlomek z nich nakonec přetaví v realitu. Proč by to ale nemohl být případ právě tohoto gamepadu?