Zavřít reklamu

Hellblade: Senua’s Sacrifice se prodávalo velmi dobře i na PC

Hlavní tvůrce hry Hellblade: Senua’s Sacrifice se vyjádřil k prodejům hry a je spokojen s PC verzí.

27. 4. 2018    

Hellblade

Hra Hellblade: Senua’s Sacrifice byla zkrátka překvapením. Autoři této hry sice tušili, že půjdou na trh s poněkud neotřelým konceptem, avšak neočekávali, že bude o hru tak ohromný zájem. Původně titul vyšel jen pro PlayStation 4 a PC. Před pár dny hra dorazila také na platformu Xbox One.

Autoři nyní přišli s tím, že ačkoliv je PlayStation 4 opravdu silná platforma a očekávalo se, že právě ona prodá největší podíl, nestalo se tak. Dle dat totiž polovina prodaných kopií spadá pod PC platformu, a to je velmi zajímavé zjištění.

PC Gamer nyní provedl rozhovor s tvůrcem hry Tameem Antoniadesem. Ten sám přiznává, že je zaskočen faktem o prodejích na jednotlivých platformách. Studio počítalo s výraznou dominancí konzole PlayStation 4. Je však dobré vědět, že i na PC jsou stále tituly, za které hráči rádi zaplatí.

„Mysleli jsme, že odtud tedy bude pocházet majoritní část prodejů, ale ve skutečnosti byly obě verze vyrovnané. Čili pohledem do budoucna se musíme ujistit, že pro počítače vytvoříme i adekvátní rozhraní, a i všechno ostatní bude v absolutním pořádku,“ řekl Antoniades. Rovněž se také vyjádřil k tomu, že hra byla primárně určena pro gamepad. „Zpětně jsme vydali patch, který situaci zlepšil, ale s podporou klávesnice a myši jsme v úvodu vážně zaspali.“

Díky prodejům si autoři mohli dovolit, pustit se také do Xbox One verze a bude zajímavé sledovat, kam je jejich další tvorba zavede. Další plány studia pro tuto chvíli nejsou známy.

Zdroj: PCGamer.com