Zavřít reklamu

Headset od HTC upgraduje na Vive Pro

Vylepšený headset od HTC přichází!

9. 1. 2018    

Společnost HTC se po dvou letech od vydání původních brýlí pro virtuální realitu, HTC Vive, rozhodla značně vylepšit svůj produkt. Designéři se zřejmě inspirovali u PlayStationu, vylepšená verze nese název HTC Vive Pro. Přestože se jedná spíše o úpravy komfortní, je nutné říci, že jsou znatelné a velice příjemné.

Jelikož jde doba kupředu, tak není žádným překvapením, že jsme se dočkali zkvalitnění obrazu promítaného do čoček haedsetu. Rozlišení se zvětšilo z 2160 x 1200 pixelů na 2880 x 1600 pixelů. A hustota pixelů na palec (PPI) nyní dosahuje na číslo 615. Stejné zůstane zorné pole, to je zakotveno na 110°. Dále se budeme moci ponořit do říše virtuální reality i bez otravného drátu. Nová vylepšená verze získá status bezdrátového headsetu. Majitelé původního HTC Vive však nemusejí zoufat, později bude v prodeji adaptér, který promění i původní model v bezdrátovou verzi.

Velkou novinku jsou sluchátka, která jsou samotnou součástí headsetu, budou odnímatelná abyste je mohli vyměnit za své. Audio zážitek vylepší druhý mikrofon, jeho úkolem bude potlačit šum. Aktualizace se dočkají i stanice pro snímání pohybu, prostor pro hraní naroste třeba i na 10 m2.

Na naše pocity z původního HTC Vive se můžete kouknout zde. Vylepšené verze bychom se měli dočkat v prvním čtvrtletí toho roku. Na závěr si, můžete prohlédnout video oznamující příchod HTC Vive Pro.