Zavřít reklamu

Harry Potter: Puzzles & Spells vydělalo skoro čtyřicet milionů dolarů. Brýlatému kouzelníkovi se ve světě mobilních her daří

Harry Potter se na mobilních zařízeních úspěšně zabydlel.

26. 1. 2021     Zdroj

Harry Potter: Puzzles & Spells nabídl fanouškům chlapce, který přežil klasickou hratelnost logických rychlíků ze žánru spoj-tři. Kombinace Candy Crush Sagy a kouzelnického světa očividně na fanoušky funguje. Pět měsíců od svého vydání totiž hra slaví zisky blížící se čtyřiceti milionům dolarů.

Logické Puzzles & Spells ovšem není jedinou populární hrou ze stejného světa. Předloňská kouzelnická verze Pokémon Go, Harry Potter: Wizards Unite, se se svými zisky první hře přibližuje. Sice vydělala i přes více než roční náskok „jen“ třicet pět milionů dolarů, na pár měsíců ovšem ve světě mobilního hraní zazářila. Wizards Unite si stáhlo takřka dvacet milionů lidí.

Nejvýdělečnější hrou ze světa Harryho Pottera je ovšem zcela jasně simulátora studenta v legendárních Bradavicích Harry Potter: Hogwarts Mystery. Ten si stačil od svého vydání v dubnu 2018 vydělat už 271 milionů amerických dolarů. Uvidíme, jak se s velkými očekáváními popere další z připravovaných her Magic Awakened, která populární svět využije jako zasazení pro karetní RPG.